Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Amazon, çalışanlarını ofislere davet ediyor

Pandemi devrinde uzaktan çalışma tercih edilen bir formül olmasına karşın, Amazon üzere kimi şirketler çalışanlarını ofise çağırıyor. Amazon’un çalışanlarını izleyip cezalandırdığı argüman ediliyor. Şirket, çalışanlarına gönderdiği mailde haftada en az üç gün ofise gelmelerini beklentisini lisana getiriyor. Amazon’un bu tavrı çalışanlar ortasında reaksiyonlara neden oluyor.

Amazon, çalışanlarını ofislere davet ediyor
12 Ağustos 2023 - 5:00

Pandemi ile birlikte hayatımıza konuttan çalışma diye bir kavram girdi. COVID-19’un daha fazla yayılmaması ismine alınan tedbirlerden birisi olan uzaktan çalışma kavramı, pandeminin akabinde da birçok çalışan tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Fakat birçok şirket bu durumdan hayli rahatsız.

Amazon, çalışanlarını ofislere davet ediyor

Uzaktan çalışmaya karşı hareket eden kurumlardan bir tanesi de Amazon. ABD’li dev şirketin konuttan çok fazla çalışan şahısları izlediği ve cezalandırdığı belirtildi. Financial Times’ın yaptığı habere nazaran, Amazon, çalışanlarına bir mail göndererek onları uyarıyor.

Habere nazaran, çalışanlara gönderilen mailde “haftada en az üç gün ofise katılma beklentimizi karşılamıyorsunuz” tabirleri yer alıyor. Bahsi geçen e-postanın son 8 haftanın 5’inde belirtilen şartlara uymayan bireylere atıldığı belirtiliyor.

CEO açıkladı: İşte Twitter’ın isim değiştirme nedeni!

Çalışanlarının giriş çıkışlarını kart okuma aygıtları ile takip eden Amazon’un, beklentileri karşılamayan şahıslara çeşitli yaptırımlar uygulayacağı söz edildi. Bu son gelişmenin akabinde Amazon çalışanlarının reaksiyonu ise merak ediliyor. Birtakım Amazon çalışanları geçtiğimiz periyotta şirketin ofise dönüş için yaptığı baskıya karşı bir grev düzenlemişti.

Uzaktan çalışma konusunda en sert reaksiyonları veren şirketlerden birisi olan Amazon, çalışanlarını mümkün olduğunca ofise gelmelerini talep ediyor. Kimi çalışanlar ise konutta çalışmaya devam etmek istedikleri için bu durumdan hayli rahatsız.

Evden çalışma konusunda rahatsız olan bir öbür büyük şirket de Google. Dev şirket ile çalışanları ortasında hibrit çalışma planı hakkında uzun vakittir süren bir uyuşmazlık bulunuyor. Son olarak Google Cloud çalışanları ile yaşanan sorun ‘masa paylaşma’ usulü ile çözüldü.

Teknoloji ve imkanlar geliştikçe, birçok dal meskenden çalışma sistemine de uygun hale geliyor. Bu yüzden birden fazla kişinin işe gitmeden çalışmaya devam etmek istemesi de epeyce mantıklı. Pekala siz uzaktan çalışma sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER