Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Buca Belediyesi, dünya gençlerine ev sahipliği yapıyor

Dünya çapında tertipler gerçekleştiren bilim kurumu MILSET Avrupa’nın hayata geçirdiği projelerden biri olan Memleketler arası Bilim Yaz Kampı bu yıl Buca Belediyesi’nin konut sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

Buca Belediyesi, dünya gençlerine ev sahipliği yapıyor
31 Temmuz 2023 - 22:36


Dünya çapında tertipler gerçekleştiren bilim kurumu MILSET Avrupa’nın hayata geçirdiği projelerden biri olan Memleketler arası Bilim Yaz Kampı bu yıl Buca Belediyesi’nin mesken sahipliğinde gerçekleştiriliyor. 13 farklı ülkeden gençlerin katıldığı kampın açılış merasimi Tınaztepe Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Buca’da Belediye Lideri Erhan Kılıç‘ın gençlerin bilimsel düşünme, sorgulama, yaratıcılık maharetlerini artırmaları emeli ile hayata geçirdiği projeler devam ediyor.  Bu kapsamda Tınaztepe Üniversitesi ile birlikte Milletlerarası Bilim Yaz Kampı’na konut sahipliği yapan Buca Belediyesi, 30 Temmuz- 5 Ağustos tarihleri ortasında 13 farklı ülkeden bilime meraklı gençleri Buca’da ağırlıyor.

Uluslararası Bilim Kampı’nın açılış merasiminde, Buca Belediye Lider Yardımcısı Barış Özreçber, Buca Belediyesi Bilim Sanat Merkezi IMSEF Lideri Ümit Karademir, MILSET Avrupa İcra Şurası Üyesi Dr. Julian Cancino ve Tınaztepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağın Şentürk birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmalar ortasında sahne alan Bilim Sanat Merkezi eğitmeni piyanist Belit Karaca konuklara küçük bir resital sundu.

 

TÜRKİYE’DE BİRİNCİ KERE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Uluslararası Bilim Yaz Kampı 2023, Buca Belediyesi, BUCA Bilim Sanat Merkezi, İzmir Tınaztepe Üniversitesi ve Buca Belediyesi iştirakı BUCAMAR ’ın ortak çalışması ile hayata geçiriliyor. Türkiye’de birinci defa yapılacak tertibin bu yılki kamp teması ise‘ Yeni Jenerasyon Tıp, Teknoloji ve Yapay  Zeka’ olarak belirlendi. Programda bilimsel eğitimler, laboratuvar uygulamaları ve toplumsal, kültürel etkinlikler yer alıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER