Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Disney’in skandal “Atatürk” dizisi kararı RTÜK’ü de harekete geçirdi! Twitter’da açılan etikete yorum yağıyor

Disney Plus, Atatürk dizisini yayınlamaktan vazgeçerken, skandalın gerisinde Ermeni lobisinin olduğu öne sürüldü. RTÜK mevzuyla ilgili inceleme başlatıp kuruluşun savunmasını talep etti. Öte yandan Twitter’da ise “disneyiptalet” etiketine binlerce yorum geldi.

Disney’in skandal “Atatürk” dizisi kararı RTÜK’ü de harekete geçirdi! Twitter’da açılan etikete yorum yağıyor
02 Ağustos 2023 - 5:24

Disney Plus platformu, Atatürk dizisini yayınlamaktan vazgeçti. Skandal kararın Ermeni lobisinin baskıları sonucu alındığı argüman edilirken, Radyo ve Televizyon Üst Heyeti (RTÜK) Lideri Ebubekir Şahin, yerli içerik “Atatürk” dizisini platformunda yayınlamama kararı aldığı belirtilen kuruluşun savunmasının alınmasına ve inceleme başlatılmasına karar verildiğini açıkladı. Twitter’da ise “disneyiptalet” etiketine çok sayıda reaksiyon yorumu geldi.

DISNEY PLUS’TAN SKANDAL KARAR

Geçtiğimiz sene Türkiye’de yayın hayatına başlayan Disney Plus platformu, skandal bir karara imza attı. Daha evvel 2023 yılı içerisinde Aras Bulut İynemli’nin başrolünde yer aldığı “Atatürk” dizisini yayınlayacağını açıklayan Disney Plus, bu kararından vazgeçti. Geçtiğimiz haftalarda sürpriz bir kararla yerli içeriklerini kaldıran platform, “Atatürk” dizisinin bu kararın dışında olduğunu söylese de o denli olmadı.

KARARIN ARDINDA “ERMENİ LOBİSİ VAR” İDDİASI

Disney Plus, seyircinin merakla beklediği Atatürk dizisini yayınlamama kararı aldı. Dizinin evvel Fox Tv ekranlarında akabinde sinema salonlarında izleyicisiyle buluşacağı belirtilirken, iptal kararının Ermeni lobisinin baskılarıyla alındığı öne sürüldü.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: UTANÇ VERİCİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Disney Plus’a sert sözlerle reaksiyon gösterdi. Çelik, açıklamasında şu tabirlere yer verdi: “Amerika merkezli bir dizi/film platformunun Ermeni lobisinin baskısına boyun eğerek “Atatürk” dizisini yayınlamadan yayından kaldırması utanç vericidir. Kelam konusu platformun bu tavrı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kıymetlerine ve milletimize saygısızlıktır. Daha evvel çeşitli vesilelerle tabir ettiğimiz üzere ABD’deki bu kelamda soykırım şebekesi, tarihi olayları palavra siyasetine alet etmektedir. Bu lobinin yegane hedefi, tekraren görüldüğü üzere Türkiye- Ermenistan ilgilerinin olağanlaşmasına de mani olmaktır. Bu şebekelerin faaliyetleri, Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti karşısında hiç kararındadır. Bu şebekelere boyun eğenler utansın…”

RTÜK İNCELEME BAŞLATTI

Radyo ve Televizyon Üst Şurası (RTÜK) Lideri Ebubekir Şahin “Atatürk” isimli dizinin yayından kaldırılmasının akabinde Disney+ platformu için inceleme başlatılmasına karar verildiğini açıkladı.RTÜK Lideri Ebubekir Şahin toplumsal medya hesabından paylaşım yaparak, “Disney+ isimli dijital medya hizmet sağlayıcının yerli içerik olan ‘Atatürk’ dizisini platformunda yayınlamama kararı aldığına dair kamuoyuna yansıyan bilgilerden hareketle kuruluşun savunmasının alınmasına ve inceleme başlatılmasına karar verilmiştir. Türkiye Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk en kıymetli toplumsal değerimizdir. Basına yansıyan Ermeni lobisi müdahalesi tezleri titizlikle araştırılmaktadır. Kamuoyuna hürmetlerimle duyuruyorum” tabirlerine yer verdi.

TWİTTER’DA 1 NUMARALI GÜNDEM

Dijital platformu yansılar dinmezken akşam saatlerinde Twitter’da “Disneyiptalet” etiketi gündemin birinci sırasından düşmedi. Öte yandan “Atatürk” ve “Ermeni” etiketleri de on binlerce defa kullanıldı.

İşte o yorumlardan kimileri:

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER