Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İnegöl’deki yangında hasar gören işletmelere KOSGEB Acil Destek Kredisi

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki orman eserleri fabrikasında başlayan yangın, öteki fabrikalara da sıçradı. Yangında hasar gören işletmeler için KOSGEB Acil Takviye Kredisi devreye alınıyor. KOSGEB, yangında hasar gören tesislerin gereksinimlerini karşılamak için Acil Takviye Paketi’ni devreye alacak. Kredinin kar hissesi ve faizi büsbütün KOSGEB tarafından karşılanacak ve işletmeler 36 ay taksitli, sıfır faizli kredi kullanabilecek. Kredi müracaatında teminat badiresi yaşayan işletmelere Kredi Garanti Fonu teminat sağlayacak. Acil Takviye Kredisi daha evvel sarsıntı ve sel bölgelerinde uygulanmıştı.

İnegöl’deki yangında hasar gören işletmelere KOSGEB Acil Destek Kredisi
02 Ağustos 2023 - 0:06

Bursa’nın İnegöl ilçesinde orman eserleri fabrikasında başlayan ve tıpkı kompleks içerisinde bulunan öteki fabrikalara da sıçrayan yangında hasar gören işletmeler için KOSGEB Acil Takviye Kredisi devreye alınıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamaya nazaran, KOSGEB, yangında hasar gören tesislerin, gereksinimlerini karşılayarak faaliyetlerine süratle dönmesi hedefiyle Acil Dayanak Paketi’ni devreye almak için çalışmalara başladı.

Yangının hasar verdiği tesislerin, gereksinimlerine yönelik kullanacakları kredilerin kar hissesi ve faizinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak. Böylece işletmeler birinci 12 ayı ödemesiz olmak üzere toplamda 36 ay taksitli, sıfır faizli kredi kullanabilecek. Kredi müracaat sürecinde teminat ıstırabı yaşayan işletmelere, Kredi Garanti Fonu teminat sağlayacak.

Acil Takviye Kredisi daha evvel de sarsıntı ve sel bölgelerinde devreye alınmıştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Daha evvel sarsıntı ve sel felaketlerinde uyguladığımız KOSGEB Acil Takviye Kredisi’ni, İnegöl’de yaşanan yangından etkilenen işletmelerimiz için de devreye alacağız. Sanayicilerimize ve çalışanlarımıza geçmiş olsun. Allah ülkemizi her türlü afetten korusun.” tabirlerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER