Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İzmir’de Metro ve Tramvay Grevi İkinci Gününde İnsan Yoğunluğu ve Trafik Sıkışıklığı Yaşanıyor

İzmir’de metro ve tramvay çalışanlarının başlattığı grev ikinci gününde otobüs duraklarında insan yoğunluğu yaşanırken, kentin ana arterlerinde trafik durma noktasına geldi. Grev nedeniyle toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyen vatandaşlar ve özel araç sahipleri trafiği adeta felç etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve sendikalar ortasında yapılan TİS görüşmelerinde uzlaşı sağlanamamış ve grev başlamıştı. Grevi destekleyen vatandaşlar, mağduriyetlerine karşın haklarını savunma gerekliliğini vurguladılar.

İzmir’de Metro ve Tramvay Grevi İkinci Gününde İnsan Yoğunluğu ve Trafik Sıkışıklığı Yaşanıyor
01 Ağustos 2023 - 6:45

İzmir’de metro ve tramvay çalışanlarının başlatmış olduğu grevin ikinci gününde, otobüs duraklarında insan yoğunluğu yaşanırken, kentin ana arterlerinde ise trafik durma noktasına geldi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İzmir Metro A.Ş ve İzBB’nin patron sendikası Toplumsal Demokrat Kamu Patronları Sendikası (SODEM-SEN) ile metro ve tramvayda örgütlü olan Demiryol-İş Sendikası ortasında gerçekleşen, 625 çalışanı ilgilendiren, TİS görüşmelerinde 11 husus üzerinde uzlaşı sağlanamamış ve dün itibariye personeller greve gitmişti. Bunun üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESHOT ve İZULAŞ otobüsleri ile İZDENİZ gemilerinin mevcut sefer sayı ve sıklıklarını artırmıştı.

Otobüs duraklarında uzun sıra kuyrukları oluştu

Grevin ikinci gününde işe gitmek için sabah saatlerinde yollara düşen İzmirliler, otobüs duraklarında uzun sıra kuyrukları oluşturdu. Bilhassa kentin en değerli otobüs duraklarından birisi olan Konak’taki Bahri Baba Otobüs Durakları’nda adeta insan seli yaşandı. Dakikalarca bineceği otobüs için sırada beklediğini belirten ve grev hakkında kanılarını lisana getiren Bayram Ali Develi, “Verdikleri para kâfi. Ne iş yapıyorlar ki 40 bin lira para istiyorlar. Tramvayla gelip tramvayla gidiyorlar” dedi. Grev hakkını sonuna kadar desteklediğini belirten ve duraklarda oluşan insan yoğunluğu ile ilgili de konuşan Musa Özbey, “Hoş bir manzara değil natürel, beşerler mağdur oluyor ancak bu çeşit şeylerde gerekiyor. Keşke bizde grev yapsak da haklarımızı alabilsek” diye konuştu.

Grev nedeniyle vatandaşlar olarak sıkıntı duruma düştüklerini kaydeden Türkan Urtekin de, “Vatandaşlar burada duraklarda saatlerce işe gitmek için bekliyor. Sıkıntı durumda kaldık, otobüs bizi almadan gitti. Şu anda mağduruz” sözlerini kullandı.

Trafik durma noktasına geldi

Toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyen vatandaşların yanı sıra metro ve tramvayın çalışmaması nedeniyle kimi vatandaşlarda özel araçlarıyla trafiğe çıktı. Hem İzmir Büyükşehir Belediyesinin grev nedeniyle ek otobüs seferleri oluşturması hem de birtakım vatandaşların özel araçlarıyla yollara çıkması trafiği adeta durma noktasına getirdi. Kentin en işlek caddelerinden birisi olan Mustafa Kemal Kıyı Bulvarı’nda yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle şoförler ve yolcu pozisyonunda bulunan vatandaşlar güç anlar yaşadı.

Soyer: “25 bin teklif ettik, 39 bin istediler”

Yaşanan grevle ilgili dün yazılı bir açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Teklifimiz, en yüksek giydirilmiş net fiyat 25 bin 9 TL, en düşük giydirilmiş net fiyat 22 bin 105 TL. En yüksek net fiyatta 12 bin 157’den 25 bin 9’a çıkan teklifimizle önerdiğimiz artış oranı yüzde 105’dir. İstenilen en yüksek giydirilmiş net fiyat 39 bin 685 TL, en düşük giydirilmiş net fiyat 33 bin 813 TL. Bu sayıların içine yol, yemek ve müsaade fiyatları dahil değildir” sözlerini kullanmıştı. – İZMİR

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER