Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İzmir’deki grevde 2. gün: Duraklar doldu taştı, trafik felç oldu

İzmir’de metro ve tramvay çalışanlarının grevinin ikinci gününde, otobüs duraklarında yoğunluk yaşanırken, trafik durma noktasına geldi. Çalışanların grev talepleri ile patron sendikası ortasında uzlaşı sağlanamamıştır.

İzmir’deki grevde 2. gün: Duraklar doldu taştı, trafik felç oldu
01 Ağustos 2023 - 7:15


İzmir’deki grevde 2. gün: Duraklar doldu taştı, trafik felç oldu

İzmir’de duraklarda ve trafikte grev yoğunluğu

İzmir’deki metro ve tramvay personellerinin grevinde 2. gün

İZMİR İzmir’de metro ve tramvay çalışanlarının başlatmış olduğu grevin ikinci gününde, otobüs duraklarında insan yoğunluğu yaşanırken, kentin ana arterlerinde ise trafik durma noktasına geldi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İzmir Metro A.Ş ve İzBB’nin patron sendikası Toplumsal Demokrat Kamu Patronları Sendikası ile metro ve tramvayda örgütlü olan Demiryol-İş Sendikası ortasında gerçekleşen, 625 çalışanı ilgilendiren, TİS görüşmelerinde 11 unsur üzerinde uzlaşı sağlanamamış ve dün itibariye personeller greve gitmişti. Bunun üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESHOT ve İZULAŞ otobüsleri ile İZDENİZ gemilerinin mevcut sefer sayı ve sıklıklarını artırmıştı.

Otobüs duraklarında uzun sıra kuyrukları oluştu

Grevin ikinci gününde işe gitmek için sabah saatlerinde yollara düşen İzmirliler, otobüs duraklarında uzun sıra kuyrukları oluşturdu. Bilhassa kentin en değerli otobüs duraklarından birisi olan Konak’taki Bahri Baba Otobüs Durakları’nda adeta insan seli yaşandı. Dakikalarca bineceği otobüs için sırada beklediğini belirten ve grev hakkında niyetlerini lisana getiren Bayram Ali Develi, “Verdikleri para kâfi. Ne iş yapıyorlar ki 40 bin lira para istiyorlar. Tramvayla gelip tramvayla gidiyorlar” dedi. Grev hakkını sonuna kadar desteklediğini belirten ve duraklarda oluşan insan yoğunluğu ile ilgili de konuşan Musa Özbey, “Hoş bir manzara değil olağan, beşerler mağdur oluyor lakin bu cins şeylerde gerekiyor. Keşke bizde grev yapsak da haklarımızı alabilsek” diye konuştu. Grev nedeniyle vatandaşlar olarak sıkıntı duruma düştüklerini kaydeden Türkan Urtekin de, “Vatandaşlar burada duraklarda saatlerce işe gitmek için bekliyor. Güç durumda kaldık, otobüs bizi almadan gitti. Şu anda mağduruz” tabirlerini kullandı.

Trafik durma noktasına geldi

Toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyen vatandaşların yanı sıra metro ve tramvayın çalışmaması nedeniyle birtakım vatandaşlarda özel araçlarıyla trafiğe çıktı. Hem İzmir Büyükşehir Belediyesinin grev nedeniyle ek otobüs seferleri oluşturması hem de kimi vatandaşların özel araçlarıyla yollara çıkması trafiği adeta durma noktasına getirdi. Kentin en işlek caddelerinden birisi olan Mustafa Kemal Kıyı Bulvarı’nda yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle şoförler ve yolcu pozisyonunda bulunan vatandaşlar güç anlar yaşadı.

Soyer: “25 bin teklif ettik, 39 bin istediler”

Yaşanan grevle ilgili dün yazılı bir açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Teklifimiz, en yüksek giydirilmiş net fiyat 25 bin 009 TL, en düşük giydirilmiş net fiyat 22 bin 105 TL. En yüksek net fiyatta 12 bin 157’den 25 bin 009’a çıkan teklifimizle önerdiğimiz artış oranı yüzde 105’dir. İstenilen en yüksek giydirilmiş net fiyat 39 bin 685 TL, en düşük giydirilmiş net fiyat 33 bin 813 TL. Bu sayıların içine yol, yemek ve müsaade fiyatları dahil değildir” sözlerini kullanmıştı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER