Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Joe Biden’ın oğluna vergi kaçakçılığı suçlaması: Ceza davasıyla yüzleşebilir

ABD Lideri Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden, vergi kaçakçılığı suçlamalarına ait ceza davasıyla karşı karşıya kalabileceği aktarıldı.

Joe Biden’ın oğluna vergi kaçakçılığı suçlaması: Ceza davasıyla yüzleşebilir
14 Ağustos 2023 - 5:00

İHA

ABD Lideri Joe Biden’ın başı oğlu yüzünden sıkıntıdan kurtulmuyor.

Ceza davasıyla karşı karşıya kalabilir

Hunter Biden’ın, 2019 yılından bu yana devam eden vergi kaçakçılığı suçlamalarına ait ceza davasıyla karşı karşıya kalma ihtimali var.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından atanan Özel Yetkili Savcı David Weiss yaptığı açıklamada, Hunter Biden’ın 2019 yılından bu yana devam eden vergi kaçakçılığı suçlamalarına ait bir ceza davasıyla karşı karşıya kalabileceğini aktardı.

ABD’de gelecek sene yapılacak olan başkanlık seçimlerine sayılı günler kala yapılan anketlerde, Joe Biden ve Donald Trump baş başa gözükürken, her iki tarafın da ABD mahkemesiyle başı kederde. Donald Trump kendisi aleyhinde devam eden toplam üç davada yargılanırken, Joe Biden’ın ismi oğlunun suçlamalarında anılıyor.

Joe Biden’ın da yargılanması talep ediliyor

Cumhuriyetçiler, Biden’ın oğlunu Ukrayna ve Çin’deki iş teşebbüslerinden yarar sağlamakla suçlarken, Joe Biden’ın da misyonu berbata kullanmakla yargılanmasını talep ediyor. Temsilciler Meclisi Sözcüsü Kevin McCarthy geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, meclisin sonbaharda Lider Biden’ın vazifesine ait bir soruşturma başlatabileceğini belirtmişti.

Biden’ın danışmanları daha evvel Cumhuriyetçilerin argümanlarını “çılgın komplo teorileri” olarak kıymetlendirmiş ve Lider Biden’ın oğlunun iş alakalarıyla ilgilenmediğini bildirmişti.

Hunter Biden’ın Rus, Kazak ve Ukraynalı oligarklardan aldığı ödemelerin dokümanları yayınlanmıştı ABD Temsilciler Meclisi Nezaret ve Hesap Verilebilirlik Komitesi Lideri James Comer, yaptığı yazılı açıklamada, Hunter Biden’ın ve iş ortaklarının Rus, Kazak ve Ukraynalı oligarklardan 20 milyon doların üzerinde aldığı ödemenin dokümanlarını yayınlamıştı.

Oligarklardan rüşvet aldı

Açıklamada, evrakların Biden’ın lider yardımcılığı periyodunda Biden ailesinin ve iş ortaklarının Rusya, Kazakistan ve Ukrayna’daki oligarklardan nasıl milyonlar aldığını özetlediğine dikkat çekilmiş, “Hunter Biden milyonlarca dolarlık ödeme aldıktan sonra periyodun Lider Yardımcısı Joe Biden, oğlunun Washington DC’deki yabancı ortaklarıyla yemek yedi” denilmişti.

Açıklamada ayrıyeten, kelam konusu yemeğin Biden ailesini zenginleştirmek ve erişim, güç ve nüfuz sinyalleri göndermek için kullanıldığı aktarılmış, “Joe Biden’ın lider yardımcılığı sırasında Hunter Biden onu Kazakistan, Rusya ve Ukrayna’daki oligarklardan milyonlar kazanmak için ‘marka’ olarak sattı” denilmişti.

Trump hakkında 3 dava devam ediyor

Biden, son günlerde oğluyla ilgili davalarla anılırken, 2024 yılındaki başkanlık seçimlerindeki en büyük rakibi eski Lider Donald Trump ise kendi davaları ile uğraşıyor. Aleyhinde ikisi federal ve biri eyalet seviyesinde olmak üzere üç dava bulunan Trump, tarafına yönlendirilen toplam 78 suçlamayı da reddediyor.

Daha evvel her üç dava için de ön soruşturma gayeli hakim karşısına çıkan Trump, hakkındaki tüm suçlamaları reddederken, aleyhinde yürütülen bu davaların seçimlere müdahale gayesiyle yapıldığını argüman etmişti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER