Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Libya Başbakanı çatışmaların yeniden başlamasına tepki gösterdi

Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Trablus’ta yaşanan şiddetli çatışmaların sona ermesinden sonra çatışmaların yine başlamasına karşı reaksiyonunu lisana getirdi. Başbakan, çatışmaların tekrar başlamaması için ortak gayret sarf edilmesi gerektiği konusunda ileri gelenlerle görüş birliğine vardı.

Libya Başbakanı çatışmaların yeniden başlamasına tepki gösterdi
17 Ağustos 2023 - 9:00

TRABLUS, 17 Ağustos (Xinhua) — Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, başşehir Trablus’ta iki silahlı küme ortasında yaşanan şiddetli çatışmaların sona ermesinden kısa bir mühlet sonra ülkede “çatışmaların yine başlamasına” karşı yansısını lisana getirdi.

Başbakan kelam konusu açıklamayı Çarşamba günü, çok sayıda vefata neden olan çatışmaların sona ermesine aracılık eden başşehrin ileri gelenlerinden bir kümeyle görüşmesi sırasında yaptı.

Hükümetin enformasyon ofisinden yapılan açıklamaya nazaran Dibeybe, “Çatışmaların yine başlaması kabul edilemez ve ülke hiçbir sorumsuz davranışa müsamaha göstermez” dedi.

Dibeybe ve ileri gelenler, çatışmaların tekrar başlamamasını sağlamak için ortak uğraş sarf edilmesi gerektiği konusunda görüş birliğine vardı.

Trablus’un kimi bölgelerinde “444. Tugay” ile Özel Caydırıcılık Gücü ortasında Pazartesi akşam saatlerinde şiddetli çatışmalar başlamıştı. Çatışmalar, Özel Caydırıcılık Gücü’nün 444. Tugay’ın kıymetli bir kumandanını tutukladığını bildirilmesinin akabinde yaşanmıştı.

Sağlık yetkilileri, çatışmalarda ölenlerin sayısının Çarşamba günü 55’e yükseldiğini duyurmuştu.

İçişleri Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, çatışan kümelerin Başbakan ve Trablus’un ileri gelenlerinin uğraşlarıyla ateşkes kararı aldığını ve çatışmaların durduğunu belirtmişti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER