Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Maryland’de Yasal Esrar Satışlarından 87,4 Milyon Dolar Gelir Elde Edildi

ABD’nin Maryland eyaletinde yasal hale gelen esrar satışlarından birinci ayın sonunda 87,4 milyon dolarlık gelir elde edildiği bildirildi. Maryland Esrar Yönetimi (MCA), temmuz başı prestijiyle eyalette esrar satışının yasal hale geldiğini hatırlattı. Birinci ayın sonunda esrar satışından elde edilen gelirin 87,4 milyon dolara ulaştığını açıklayan MCA, bu sayının, esrarın yalnızca tıbbi raporla hastalara satıldığı bir evvelki ayki sayının yaklaşık iki katına karşılık geldiğini, satışlarda en çok tercih edilen eserin, 50 milyon dolarlık hisseyle kenevir çiçeğinden yapılan uyuşturucu tipi olduğunu belirtti. MCA, Maryland’de esrar satışlarının özgür olmasında, eyalet meclis üyelerinin derin araştırmaları ve seçmenler üzerinde yapılan oylamaların tesirli olduğu bilgisini paylaştı. Yeni yasaya nazaran, Maryland polisi, daha evvelki uygulamanın bilakis, esrar kokusunu yahut bulundurulmasını şüphelilerin aranması için münasebet gösteremeyecek ve misal bir yasa gereği, esrarın ebeveynler ve vasiler tarafından kulla

Maryland’de Yasal Esrar Satışlarından 87,4 Milyon Dolar Gelir Elde Edildi
03 Ağustos 2023 - 0:48

NEW ABD’nin Maryland eyaletinde yasal hale gelen esrar satışlarından birinci ayın sonunda 87,4 milyon dolarlık gelir elde edildiği bildirildi.

Maryland Esrar Yönetimi (MCA), temmuz başı prestijiyle eyalette esrar satışının yasal hale geldiğini hatırlattı.

İlk ayın sonunda esrar satışından elde edilen gelirin 87,4 milyon dolara ulaştığını açıklayan MCA, bu sayının, esrarın yalnızca tıbbi raporla hastalara satıldığı bir evvelki ayki sayının yaklaşık “iki katına karşılık geldiğini”, satışlarda en çok tercih edilen eserin, 50 milyon dolarlık hisseyle kenevir çiçeğinden yapılan uyuşturucu çeşidi olduğunu belirtti.

MCA, Maryland’de esrar satışlarının hür olmasında, “eyalet meclis üyelerinin derin araştırmaları ve seçmenler üzerinde yapılan oylamaların” tesirli olduğu bilgisini paylaştı.

Yeni yasaya nazaran, Maryland polisi, daha evvelki uygulamanın bilakis, esrar kokusunu yahut bulundurulmasını şüphelilerin aranması için münasebet gösteremeyecek ve misal bir yasa gereği, esrarın ebeveynler ve vasiler tarafından kullanılması, devlet yetkilileri tarafından çocuk “ihmali” olarak değerlendirilemeyecek.

Maryland Ticaret Yönetimi 11 Temmuz’da, esrar satışı için sermaye takviyesine gereksinim duyan işletmelere 40 milyon dolarlık hibe fonu ayırdığını, müracaatların 1 Ağustos’tan itibaren ön onaya açılacağını duyurmuştu.

Maryland’de, mevcut tıbbi marihuana işletmelerinin de yetişkin kullanım pazarına hizmet edebilecek ek lisans edinmesi için tıpkı fondan yararlanabileceği belirtilmişti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER