Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Mecliste tartışma başladı, başkanın makam odasında yumruklar konuştu

Antalya’nın Aksu ilçesinde Belediye Lideri Halil Şahin ile Âlâ Parti Küme Sözcüsü Ramazan İtina ortasında başlayan tartışma sonrasında arbede yaşandı. ÂLÂ Partililer ile AK Partili meclis üyeleri ortasında yumruklu arbede yaşandı. Hengame öteki partililerin ortaya girmesiyle sona erdi.

Mecliste tartışma başladı, başkanın makam odasında yumruklar konuştu
03 Ağustos 2023 - 8:21


Mecliste tartışma başladı, liderin makam odasında yumruklar konuştu

İYİ Partili meclis üyeleri ile AK Partili Belediye lideri tartıştı, sonrasında arbede yaşandı

ANTALYA – Antalya’nın Aksu ilçesinde Belediye Lideri Halil Şahin ile Güzel Parti Küme Sözcüsü Ramazan İtina ortasında başlayan tartışma sonrasında arbede yaşandı. UYGUN Partililer ile AK Partili meclis üyeleri ortasında yumruklu arbede yaşandı. Hengame öbür partililerin ortaya girmesiyle sona erdi.

Aksu Belediye Meclisi Toplantısında 6. gündem hususunun görüşüldüğü sırada ÂLÂ Parti Küme Sözcüsü Ramazan İtina ile Belediye Lideri Halil Şahin ortasında tartışma yaşandı. Tartışmaya, GÜZEL Parti Meclis Üyesi Nevzat Akcan da katıldı. Tartışmanın büyümesi üzerine Lider Şahin, güvenlik görevlilerine Ramazan İtina ve Nevzat Akcan’ın dışarı çıkartılması talimatını verdi. İki isim, güvenlik vazifelileri eşliğinde meclis salonundan çıkartıldı. Yaşanan tartışmanın akabinde Aksu İlçe Lideri Recep Bal ile Düzgün Parti Vilayet Lideri Vahdet Afşin Karacanın da ortalarında olduğu kalabalık Lider Şahin’in makam odasına geldi. Burada da devam eden tartışma evvel arbedeye sonra yumruklu arbedeye dönüştü. Hengame başka partililerin ortaya girmesi ve Uygun Parti kümesinin makam odasından ayrılmasıyla sona erdi.

“27 kişi makama geldi”

Olayla ilgili açıklama yapan Aksu Belediye Lideri Halil Şahin, “Grup Sözcüsü Ramazan İtina mecliste kelamımızı kesti. Biz de dışarı çıkmasını istedik. Hakaret etti. Meclisin akabinde 27 kişi makama geldi. Biz de ne olduğunu anlayamadık. Biz oturmaları gerektiğini söyledik. Akabinde taşkınlık yaşandı. Güzel Parti Vilayet Lideri da vardı. ‘Hesap sormaya geldik’ dediler. Yaptıkları hareket hiç güzel hareket değil. Vilayet Liderin o biçimde gelmesi hiç güzel değil. Gündeme gelmeye çalışıyorlar. Her şey göz önünde oldu. Biz de gerisini takip edeceğiz. Yarın savcılığa hata duyurusunda bulunacağım.” dedi.

“Demokrasi kültürümüzle bağdaşmayan olaylar yaşanmıştır”

İYİ Parti Vilayet Lideri Vahdet Afşin’in mevzuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada “Aksu Belediyesi meclis toplantısında tasvip etmediğimiz, demokrasi kültürümüzle bağdaşmayan olaylar yaşanmıştır. Belediye meclis toplantısında, gündemin 6. hususu olan, Çalkaya Mahallesi’ne yapılması planlanan kültür merkezinin, üretim karşısında kiralanması teklifi meclis üyelerinin oylarına sunulmuştur. Hususla ilgili olarak Küme Liderimiz Ramazan İhtimam, Belediye Lideri Halil Şahin’e sorular yöneltmiştir. Aksu Belediye Lideri Halil Şahin, demokrasi kültürüne yakışmayacak formda bir halla yanıt vermiştir. Akabinde da meclis üyemiz Ramazan İhtimam ve Nevzat Akcan’ı belediye zabıtaları vasıtasıyla meclis salonundan zorla çıkarmak istemiştir. Arkadaşlarımız memurlar zorda kalmasın diye kendi istekleriyle salonu terk etmişlerdir. Yaşanan meseleyle ilgili olarak Aksu Belediye Lideri Halil Şahin’i divan ve idare heyeti üyelerimiz, ilçe teşkilatımızla birlikte ziyaret etmek istedik. Makamında bizi dinlemek istemediği her halinden aşikâr olan Sayın Lider, bizlere karşı yaptığı konuşmada yanındakileri kışkırtmış ve bize saldırmalarına sebep olmuştur” ” tabirlerine yer verdi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER