Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Peru ve Paraguay Cumhurbaşkanları BM Genel Kurulu’nda konuştu

Peru Cumhurbaşkanı Dina Boluarte ve Paraguay Cumhurbaşkanı Santiago Pena, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Heyeti’nde iştirakçilere seslendi. Boluarte, Peru’nun memleketler arası işbirliğine hazır olduğunu ve demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, insan haklarına ve memleketler arası hukuka hürmet duyduğunu vurguladı. Pena ise ülkesinin kalkınma yolunda ilerlemekle birlikte iklim değişikliğine karşı da harekete geçebileceğini belirtti. Her iki önder de sürdürülebilir tarım uygulamaları ve orman muhafaza mevzularında muvaffakiyetlerini lisana getirdi.

Peru ve Paraguay Cumhurbaşkanları BM Genel Kurulu’nda konuştu
20 Eylül 2023 - 5:00

Peru Cumhurbaşkanı Dina Boluarte ve Paraguay Cumhurbaşkanı Santiago Pena, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Konseyi’nde iştirakçilere seslendi.

Boluarte, ABD’nin New York kentinde düzenlenen Genel Kurul’daki konuşmasında, Peru’nun milletlerarası işbirliğine hazır olduğunu belirterek, ülkesinin demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, insan haklarına ve memleketler arası hukuka hürmet duyduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı misyonuna başladığı günden bu yana Latin Amerika entegrasyonunu etkin olarak desteklediklerini anlatan Boluarte, şöyle konuştu:

“Peru dünya sahnesinde yerini yine aldı. Ben Güney Peru And Dağları’nın yükseklerinde doğdum. Quechua lisanı konuşan taşralı bir bayanım. Memleketler arası dinamiklerden kaynaklanan zorluklar karşısında, ekonomik kalkınmayı toplumsal adaletle arayan bir ülkeye ve hükümete liderlik ediyorum.”

Boluarte, iklim olaylarına acil müdahale için muahede ve memleketler arası işbirliğine hazır olduklarını lisana getirerek, “Dayanışma, kararlılık ve karşılıklı muahede yapılmasını öneriyoruz.” sözünü kullandı.

Paraguay Cumhurbaşkanı Pena ise ülkesinin kalkınma yolunda ilerlemekle birlikte iklim değişikliğine karşı da harekete geçebileceğini söyledi.

İklim değişikliğinin getireceği aksilikler karşısında tehdidin farkında olduklarını belirten Pena, gezegene ve insanlığa daha fazla ziyan gelmemesi için “sert ve adil” tedbirler alacaklarını kaydetti.

Pena, toprak ve su kaynaklarının bütünlüğünü garanti altına alan sürdürülebilir tarım uygulamaları yaptıklarını vurgulayarak, “Tarımsal üretim ile doğal kaynakların korunması ortasında istikrar nasıl kurulur, bunu başardık.” tabirini kullandı.

Paraguay topraklarının yüzde 44’ünün orman örtüsüyle kaplı olduğunu anlatan Pena, 2004’ten bu yana ormanlarını sıkı formda koruduklarını belirtti.

Pena, dünyanın jeopolitik zorluklarla karşı karşıya olduğunu savunarak, “Suya erişim, besin güvenliği, güç yeterliliği ve tedarik zincirinin sağlamlığı konusunda güçlü bir ülkeyiz. Paraguay, Güney Amerika entegrasyonunun merkezi olmak istiyor.” diye konuştu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER