Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Sezonun ilk fair-play ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) sezonun ilk fair-play/adil oyun ödüllerinin sahiplerini açıkladı. TFF’nin internet sitesinden yapılan …

Sezonun ilk fair-play ödülleri sahiplerini buldu
21 Ekim 2022 - 2:51
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) sezonun ilk fair-play/adil oyun ödüllerinin sahiplerini açıkladı.
TFF’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu tarafından futbol sahalarındaki güzel hareketlerin kamuoyunda konuşulması ve Fair Play’in yaygınlaşması amacıyla ödüllerin verildiği belirtildi.
Ayın takımı ödülünü Demir Grup Sivasspor, ayın futbolcusu ödülünü Uğurcan Çakır, ayın teknik direktörü ödülünü Çağdaş Atan, ayın taraftarı ödülünü Medipol Başakşehir ve ayın yöneticisi ödülünü Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen aldı.
Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Prof. Dr. Mustafa Sait Gönen, Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Prof. Dr. Fatma Ayanoğlu, Attila Gökçe, Ömer Üründül, Ali Erten, Banu Yelkovan ve Berrin Altınöz gibi isimlerden oluşan Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu’nun ilk 8 haftayı değerlendirerek belirledikleri ödüllerin gerekçeleri ise şöyle oldu:
Fair Play/Adil Oyun Takım Ödülü: Demir Grup Sivasspor
Spor Toto Süper Lig’de oynanmış olan 8 haftada belirlenmiş kriterlerde ön plana çıkması, rakip oyuncular ve hakemlere karşı diyalog, iletişim vb. konularda pozitif tablo sergilemeleri nedeniyle Avrupa’da da Türkiye’yi temsil eden Demir Grup Sivasspor ayın takımı seçilmiştir.
Fair Play/Adil Oyun Teknik Direktör Ödülü: Çağdaş Atan (Yukatel Kayserispor)
Ligin en az faul yapan takımlarından birisini çalıştırmakla birlikte sadece futbola odaklanması, saha dışı çekişmelerden uzakta kalıp oyunu geliştirmeye yoğunlaşmasından dolayı ve başarıyı aramasını teşvik etmek amacıyla seçilmiştir.
Fair Play/Adil Oyun Futbolcu Ödülü: Uğurcan Çakır (Trabzonspor)
Adana Demirspor ile oynanan müsabaka öncesi düzenlenen seremoni sırasında, Adana Demirspor’un eski emektar futbolcularından Hasan Sınmaz tarafından başarı dileklerini kabul eden Uğurcan Çakır’ın, Hasan Sınmaz’ın elini öpmesi ile hem kendisine hem de Adana Demirspor camiasına yönelik saygısını göstermesi, Türk futbol çevrelerinin içini ısıtan bir görüntü olarak yerini almıştır. Uğurcan Çakır, bu eyleminin diğer oyunculara örnek olması amacıyla seçilmiştir.
Fair Play/Adil Oyun Başkan/Yönetici Ödülü: Fatih Özgökçen (Konyaspor)
Spor kamuoyunda derin bir üzüntü ile karşılanan merhum Ahmet Çalık’ın vefatından sonra adına park açılması da dahil olmak üzere sergilediği davranışlar, başka kulüpleri vefa konusunda özendirmesi, rakip kulüp başkanlarına plaket vermesi, rakipler ve hakemlere karşı saygılı tutumunu sürdürmesi, hiçbir PFDK sevki bulunmaması, kulübün eski başkan ve eski oyuncularını bir araya toplayarak birlik ve beraberlik mesajı vermesinden hareketle ödüle layık görülmüştür.
Fair Play/Adil Oyun Taraftar Ödülü: Medipol Başakşehir
Spor Toto Süper Lig’in 2022-2023 sezonunun başladığı 05.08.2022’den bu yana yapılan müsabakalarda gösterilen olgun duruş ve herhangi bir müsabakada taraftarlarından dolayı PFDK’ya sevk edilmemeleri, taraftar gruplarının olumlu mesajlar vermesi ve sosyal medyadaki etkileşimi, çevre ve diğer konularındaki duyarlılıkları nedeniyle Medipol Başakşehir taraftarları seçilmeye uygun görülmüştür.
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER