Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

TBMM Başkanlığı, odası bulunmayan milletvekilleri için makam odası yapımına başladı

TBMM Başkanlığı, yeni periyotta odası bulunmayan milletvekilleri için çalışana ilişkin kimi odaları boşaltarak makam odası üretimine başladı. Milletvekillerine makam odası yapılması için odalarından çıkarılan Meclis çalışanı ise reaksiyonunu lisana getirdi. Meclis Ana Bina’da 10 tane eski Meclis Lideri odası bulunurken, eski milletvekillerinin kurduğu ve kullanılmayan Parlamenterler Derneği’nin odası da mevcuttur. Meclis işçisi, yeni odaların üretim maliyetinin değerliye geleceğini belirterek tasarruf siyasetlerine uyulmadığını söz etti.

TBMM Başkanlığı, odası bulunmayan milletvekilleri için makam odası yapımına başladı
03 Ağustos 2023 - 8:39


TAMER ARDA ERŞİN

TBMM Başkanlığı, yeni devirde odası bulunmayan milletvekilleri için çalışana ilişkin birtakım odaları boşaltarak makam odası üretimine başladı. Milletvekillerine makam odası yapılması için odalarından çıkarılan Meclis çalışanı ise “Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tasarruf diyor, lakin Meclis’e uğramadı. Meclis Ana Bina’da 10 tane eski Meclis Lideri odası var. Eski milletvekillerinin kurduğu ve odası kullanılmayan Parlamenterler Derneği var. Eski Meclis Liderleri ve derneğin odası dururken çalışanı odasından çıkardılar. TOKİ eliyle yeni oda yapıyorlar. Tasarruf diyorlar lakin yeni odaların üretim maliyeti değerliye gelecek” diyerek reaksiyonunu lisana getirdi.

TBMM’de yeni periyotta milletvekili odası krizi yaşanmıştı. Milletvekili oda sayısı yetersiz kaldığı için 17 milletvekili odasız kalmıştı. TBMM’de kurul başkanlıkları üzere makamlara seçilen milletvekillerinin ana binaya taşınması sonucu boşalan odaları odasız milletvekillerinin bir kısmına tahsis etmişti. TBMM Başkanlığı odası bulunmayan milletvekilleri için Halkla Alakalar Binası’nın taban katındaki işçinin kullandığı odaları boşaltarak makam odası yapma için çalışmalara başladı.

ANKA’nın edindiği imajlarda de bu inşaat çalışmalarının tüm süratiyle sürdüğü görüldü.

Milletvekillerine makan odası yapılması için odaları boşaltılan Meclis çalışanı ise duruma reaksiyon gösterdi. Meclis işçisi, ANKA’ya yeni milletvekilleri odasıyla ilgili şunları söyledi:

“Meclis’te oda savaşı var. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tasarruf diyor, lakin Meclis’e uğramadı. Meclis Ana Bina’da 10 tane eski Meclis Lideri odası var. Bu eski Meclis Liderlerine resmi statüleri olmamasına karşın 3 kamu vazifelisi de tahsis edildi, hakikat dürüst işe de gelmiyorlar. Eski Meclis Lideri ismi üstünde eski. Eski Meclis Liderlerinin TBMM’de ne işi olabilir. Bu odaların tahsis edilme işini Cemil Çiçek periyodunda yapıldı. Eski Meclis Liderlerine oda verilmesi istikametinde divanda karar alınmıştı.

Ayrıca, eski milletvekillerinin kurduğu ve kullanılmayan odası olan Parlamenterler Derneği var. Bu dernek 2 milletvekili odasını büyüklüğünde odayı kullanıyor. Eski Meclis Liderleri ve derneğin odası dururken işçisi odasından çıkardılar. TOKİ eliyle yeni oda yapıyorlar. Tasarruf diyorlar ancak yeni odaların üretim maliyeti değerliye gelecek. Üstelik yeni milletvekili odalarına tuvalet de yapılacak fakat bu odaların çabucak altı yemekhane.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER