Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

TEKNOFEST coşkusu Cumhuriyet’in 100. yılında Ankara’da yaşanmaya başladı

TEKNOFEST, bu kere teknoloji ve bilim meraklılarına Ankara’dan “merhaba” dedi.

TEKNOFEST coşkusu Cumhuriyet’in 100. yılında Ankara’da yaşanmaya başladı
30 Ağustos 2023 - 9:00

AA

TEKNOFEST birinci düzenlendiği andan bugüne, halkı yeni gelişmelerle buluşturan, sergilediği gelişmelerle baş döndüren ve gençleri teknoloji ile tanıştırarak önlerinde bir çığır açan aktiflik olarak yoluna devam ediyor.

Bu defa TEKNOFEST, Cumhuriyet’in 100. yılında farklı bir coşku duyulacak şovların sergileneceği tezi ile Ankara Etimesgut Havalimanı’nda kapılarını açtı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın birinci günü başlayan TEKNOFEST, iştirakçilerine dikey rüzgar tünelinden güneş müşahedesine, uzay temalı çocuk parkından simülasyon tecrübelerine kadar pek çok aktiviteyi deneyimleme imkanı sunuyor.

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali

İlki 2018 yılında gerçekleştirilen TEKNOFEST’in, bu yıl yurt içinde 7’ncisi, toplamda ise 8’incisi düzenleniyor. Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST, bu kere Cumhuriyet’in 100. yılında Ankara’da düzenlendi.

TEKNOFEST Ankara, coşkuyu ve heyecanı göklere taşıyor

Tam bağımsız bir Türkiye için “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonları kucaklayıp bir ortaya getiren TEKNOFEST Ankara, coşkuyu ve heyecanı tekrar göklere taşıyor.

İlk güne özel konserler

Bugün saat 09.00’dan itibaren sevenlerine kapılarını açan aktifliğin resmi merasimi saat 14.30’da “Rafadan Tayfa Teknolojik Tayfa”, “Hürkuş ve Gökbey Müzikali” ve “Tuluyhan Uğurlu Konseri”yle gerçekleştirilecek.

Eğitici atölyeler düzenleniyor

Katılımcılar birinci gün, dikey rüzgar tünelinden güneş müşahedesine, uzay temalı çocuk parkından simülasyon tecrübelerine kadar pek çok aktiviteyi deneyimleme ve eğitici atölyelere katılma imkanı bulacaklar.

Gençler kıyasıya yarışacak

“Tarım Teknolojileri”, “Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri”, “Haberleşme ve Bağlantı Teknolojileri”, “Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri”, “Eğitim Teknolojileri” ve “Afet İdaresi Teknolojileri” yarışları da birinci gün gerçekleştirilecek etkinlikler ortasında yer alıyor.

Deneyap Kart Robolig Yarışı da birinci defa TEKNOFEST Ankara’da hayata geçiriliyor

Yerli olarak geliştirilen Deneyap Kart’ın proje portföyünü genişletmek, proje üretkenliğini yüksek teknoloji tutkunlarıyla buluşturmak emeliyle düzenlenen Deneyap Kart Robolig Müsabakası da birinci kere TEKNOFEST Ankara’da hayata geçirilecek.

Girişim Müsabakasında ödeller verilecek

TEKNOFEST Teşebbüs Müsabakası kapsamında toplam 7 milyon liradan fazla ve Deneyap Kart Robolig Müsabakası kapsamında ise toplam 270 bin lira ödül verilecek.

Herkesin gözü semada olacak

Bir TEKNOFEST klasiği olan hava şovlarıyla bu yıl da herkesin gözü yükseklerde olacak. Türk Yıldızları, Solo Türk, HÜRKUŞ, GÖKBEY, AKSUNGUR, Bayraktar TB2, Bayraktar TB3, Jandarma Çelik Kanatlar, Akıncı, Atak Helikopteri ve Anka aktiflik müddetince TEKNOFEST semalarında şov yapacak.

Nefes kesen şovlar sergilenecek

Festivalin birinci günü F-16 Solotürk, Bayraktar Akıncı, Aksungur, Anka, Bayraktar TB2, Gökbey, Hürkuş, S-70 (Çelik Kanatlar), BEL-429 (EGM), Paramotor, Gyrocopter, T-129 Atak Helikopteri, S-70 (Üzüm Salkımı), CN-235 Mİ-17 (Paraşüt Atlayışı), Öğrencilerle Birinci Uçuş Aktifliği, S-70 BEL-429 (Selamlama Geçişi) ve AB-412 (Yaralı Tahliyesi) hava şovlarıyla sona erecek.

3 Eylül’e kadar sürecek

Cumhuriyet’in 100. yılında şenliğin ikinci durağı başşehir Ankara olan şenlik, 3 Eylül’e kadar Ankara Etimesgut Havalimanı’nda meraklılarını bekliyor.

TEKNOFEST coşkusu Ankara’da yaşanıyor

Stant aktiflikleri gençlerle buluşuyor

TEKNOFEST Ankara’da da tanıtım ve aktiflik stantları da yer alıyor. 103 paydaş kurum ve 16 sponsor, 11 daldan 90 firma, 41 food court iştirakçisi olmak üzere 131 iştirakçi firma tarafından açılacak 158 stant ile bir arada toplam 261 stant, 215 bin metrekare alana kurulan şenlikte yer alıyor.

Etkinliğin gerçekleşmesinde 125 kurumun hissesi var

Etkinlik, Türkiye Teknoloji Kadrosu Vakfı (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye’nin ulusal teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan bakanlıkların, başkanlıkların, kamu ve özel bölüm kuruluşlarının, akademik kurumların ve medya şirketlerinin de ortalarında bulunduğu 125 kurumla gerçekleştiriliyor.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER