Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Türkiye’nin Amman Büyükelçisi Ürdünlü iş insanlarıyla ekonomik işbirliğini ele aldı

Türkiye’nin Amman Büyükelçisi Fazilet Ozan, Ürdünlü iş insanlarıyla iki ülke ortasındaki ekonomik işbirliğini geliştirme fırsatlarını ele aldı. Büyükelçi Ozan, Ürdün-Türk Dostluk Derneği uyumunda başşehir Amman’da bir otelde Ürdünlü iş insanlarıyla bir ortaya geldi. Görüşmeye katılanlar, ekonomik alanlarda işbirliği fırsatlarını artırmayı umduklarını söz ederek, ayrıyeten Türk yetkililerle direkt irtibat kurmalarını sağlayacak toplantıların tekrarlanması davetinde bulundular. Ürdün Ticaret Odası Lideri Halil Hac Tevfik de ticaret heyetlerinin karşılıklı ziyaretlerinin etkinleştirilmesinin ve iki ülkede fuarların düzenlenmesinin değerini vurgulayarak, bunu iki taraf ortasındaki ticaret hacmini ve karşılıklı yatırımları artırmak için değerli bir adım olarak değerlendirdiklerini söyledi. Büyükelçi Ozan da Türkiye ve Ürdün’ün çeşitli seviyelerde kendine özgün tarihi ilgileri bulunduğunu ve ortak işbirliği için büyük fırsatlar olduğunu söyledi. Ürdün-Türkiye Dostluk Derneği Lideri Men

Türkiye’nin Amman Büyükelçisi Ürdünlü iş insanlarıyla ekonomik işbirliğini ele aldı
31 Temmuz 2023 - 21:57

Türkiye’nin Amman Büyükelçisi Fazilet Ozan, Ürdünlü iş insanlarıyla iki ülke ortasındaki ekonomik işbirliğini geliştirme fırsatlarını ele aldı.

Büyükelçi Ozan, Ürdün-Türk Dostluk Derneği uyumunda başşehir Amman’da bir otelde Ürdünlü iş insanlarıyla bir ortaya geldi.

Görüşmeye katılanlar, ekonomik alanlarda işbirliği fırsatlarını artırmayı umduklarını tabir ederek, ayrıyeten Türk yetkililerle direkt irtibat kurmalarını sağlayacak toplantıların tekrarlanması davetinde bulundular.

Ürdün Ticaret Odası Lideri Halil Hac Tevfik de AA muhabirine yaptığı açıklamada, ticaret heyetlerinin karşılıklı ziyaretlerinin etkinleştirilmesinin ve iki ülkede fuarların düzenlenmesinin değerini vurgulayarak, bunu iki taraf ortasındaki ticaret hacmini ve karşılıklı yatırımları artırmak için değerli bir adım olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Bu toplantıların, iki ülke ortasındaki ticari alakaların güçlendirilmesinde özel dalın rolünün ehemmiyetini ortaya koyduğunu aktaran Tevfik, Ürdün ve Türkiye ortasındaki ortak çıkarları dikkate alarak iki ülke ortasında yeni bir özgür ticaret muahedesi inşa etmek için müzakerelerin başlatılması davetinde bulundu.

Büyükelçi Ozan da Türkiye ve Ürdün’ün çeşitli seviyelerde kendine özgün tarihi bağları bulunduğunu ve ortak işbirliği için büyük fırsatlar olduğunu söyledi.

Ozan, geçen yıl ticaret hacminin yaklaşık bir milyar doları bulduğunu ve yatırımların teşviki de dahil olmak üzere iki ülkenin vizyonunu en yüksek düzeylere taşımaya çalıştıklarını söz etti.

Ürdün-Türkiye Dostluk Derneği Lideri Menar el-Bilbisi de iki ülke ortasındaki işbirliğini artırmayı amaçlayan bu çeşit toplantıların, çalışmalarının merkezinde yer aldığını ve bunları her vakit sürdürmeye çalıştıklarını aktardı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER