Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Üreticilerden ‘fındık fiyatı’ değerlendirmesi

Ordu’da en fazla fındık üretilen vilayet pozisyonunda olan üreticiler, açıklanan fındık fiyatlarını kıymetlendirdi. Giresun kalite fındık için fiyat 84 lira, levant kalite fındık için ise 82.5 lira olarak belirlendi. Üreticiler, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin erkenden devreye girmesini ve manavların fındığı ucuza almamasını istiyor. Açıklanan fiyatlar berbat olmasa da daha yüksek beklentileri vardı.

Üreticilerden ‘fındık fiyatı’ değerlendirmesi
08 Ağustos 2023 - 22:21

Üreticilerden ‘fındık fiyatı’ değerlendirmesi

ORDU – Türkiye’de en fazla fındık üretilen vilayet pozisyonunda olan Ordu’da üreticiler açıklanan fındık fiyatlarını kıymetlendirdi.

Fındık fiyatları açıklandı. Giresun kalite fındık için fiyat 84 lira, levant kalite fındık için ise 82.5 lira fiyat belirlendi. Ayrıyeten alımlarda her bir randıman için kilogram başına ek 1 lira 65 kuruştan başlayan prim verileceği, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın üreticilere ayrıyeten kilogram başına 2 lira 70 kuruş destekleme ödemesi yapacağı duyuruldu.

Ordulu üreticiler, 2023 yılı fındık fiyatlarına ait değerlendirmelerde bulundu. Kayabaşı Mahallesi’nde fındık hasadı yapan üretici Şaban Eser, “Tek istediğimiz Toprak Mahsulleri Ofisi’nin erkenden devreye girmesi, manavların fındığımızı ucuza almaması. Allah razı olsun, açıklanan fiyatlar çok makûs değil fakat daha düzgün bekliyorduk” diye konuştu.

Uygar Yılmaz isimli fındık üreticisi de, fındık manavlarının 70-75 bandından eserleri satın almak isteyeceğini, bu durumun kendilerini zorlayacağını tabir etti.

Fındık hasadını sürdüren üretici Adem Yılmaz da, beklentisinin daha yüksek olduğunu lisana getirdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER