Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

80’lerin arabesk starı Tüdanya’nın yaşadığı zorluklar devam ediyor

Bergen ile birlikte 80’lerin arabesk starlarından biri olan Tüdanya, gırtlak kanseri nedeniyle sesini kaybetmiş ve sahnelere veda etmişti. Tüdanya’nın yaşadığı güç duruma Demet Akalın, Hakan Altun ve Haluk Levent yardımda bulunmuştu. Haluk Levent, valilik onaylı bir yardım kampanyası başlatarak Tüdanya’nın durumunu duyurmuştu. Lakin Tüdanya, İzmir’de geçirdiği bahtsız bir kaza sonucu sağ omzunu kırdı ve ameliyat olmaya hazırlanıyor. Tüdanya, gırtlak kanseri sonrası sesini kaybetmesine karşın hayata tutunmaya çalışıyor ve Haluk Levent ile AHBAP Derneği’nin yardımlarını anlatıyor.

80’lerin arabesk starı Tüdanya’nın yaşadığı zorluklar devam ediyor
01 Ağustos 2023 - 22:15

Bergen ile birlikte 80’lerin arabesk starlarından biri de Tüdanya yaşadığı zorluklarla sık sık gündeme geliyor.

Usta sanatçı geçtiğimiz yıllarda gırtlak kanserine yakalanarak sesini kaybetmiş ve sahnelere veda etmişti.

Tüdanya’nın yaşadığı bu güç duruma Demet Akalın, Hakan Altun ve Haluk Levent kayıtsız kalmayarak yardımda bulunmuştu.

Valilik onaylı bir yardım kampanyası başlatan Haluk Levent, Twitter hesabından Tüdanya’nın son halini paylaşarak “Tüdanya, eski ses sanatkarımız. En hoş vakitlerinde gırtlak kanseri oldu.

Sesini kaybetti, konuşamıyor. Konutu oturulmaz halde ve borç içinde. Elinizden ne geliyorsa artık” diyerek takipçilerine seslenmişti.

TALİHSİZ KAZA

Yaşadığı güç günleri atlatmaya çalışan Tüdanya geçtiğimiz günlerde İzmir’de gereksinimlerini gidermek için sokağa çıktığı sırada şanssız bir kaza geçirerek istikrarını kaybetmesi sonucu yere düştü.

Çevredeki vatandaşların yardımlarıyla ayağa kalkan Tüdanya’ya birinci müdahale İzmir’de bulunan devlet hastanesinde gerçekleşti.

Doktorların müdahalesi sonucu sağ omzunun kırıldığı anlaşılan Tüdanya şimdilerde ameliyat masasına yatmaya hazırlanıyor.

Gırtlak Kanseri sonrası ‘en değerlim’ dediği sesini kaybeden müzikçi, bu süreci nasıl atlattığını şöyle anlatıyor: “Şu an sıhhatim bozuk. Fakat çok şükür şikayet etmiyorum.

İzmir’deyim, makineye bağlı yaşıyorum. 10 yaşında torunum var. Annesi 9 aylıkken bana bıraktı. Ben büyütüyorum.

Oğlumun oğlu. Onunla geçiyor hayatım. En kıymetlim sesimi kaybettim. Az şey mi? Gırtlak kanseri oldum. Sesim, bademciklerim hepsi gitti. Bülbül sustu. Ancak çok şükür, nefes alıyorum.

Hayattayım. Bazen müziklerime denk geliyorum. Lakin sesimi dinleyemiyorum, zira çok üzülüyorum.” Tüdanya, hem maddi hem de manevi zorluk yaşadığı devirde Haluk Levent ve AHBAP Derneği’nin kendisine yardım ettiğini söylüyor: Haluk Levent ile temasımız Polat Yağcı sayesinde oldu.

Polat Yağcı’yı hiç tanımıyordum. Ancak Hakan Eren her vakit maddi manevi yanımda oldu. 9 ay Ege Üniversitesi Hastanesi’nde kaldım. 8 ameliyat geçirdim. Bir yudum su içemedim.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER