Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

ABD Senatörleri Fosil Yakıt Şirketlerine Dava Açmaya Çağırdı

ABD’de dört senatör, Adalet Bakanlığını, fosil yakıt şirketlerinin tüketicileri yanıltmaya ve kar peşinde koşarak iklim bilimini itibarsızlaştırmaya yönelik uğraşları nedeniyle dava açmaya çağırdı. Senatörler, ExxonMobil, Shell ve öteki fosil yakıt şirketlerinin tüketiciyi muhafaza ve ilgili başka kanunları açıkça ihlal ettiğini savundu. Ayrıyeten, bu şirketlerin iklim değişikliği hakkında yanlışsız bilgi sahibi olmalarına karşın yanlış bilgilendirme kampanyası yürüttüğünü belirterek, geçmişte milyonlarca dolarlık bir planı finanse ettiklerini söz etti. Senatörler, Adalet Bakanlığını, 40’dan fazla eyalet ve belediyenin fosil yakıt sanayisine karşı verdiği çabaya katılmaya çağırdı.

ABD Senatörleri Fosil Yakıt Şirketlerine Dava Açmaya Çağırdı
31 Temmuz 2023 - 22:09

NEW ABD’de dört senatör, Adalet Bakanlığını, “tüketicileri yanıltmaya ve kar peşinde koşarak iklim bilimini itibarsızlaştırmaya” yönelik gayretleri nedeniyle fosil yakıt şirketlerine dava açmaya çağırdı.

Demokrat Senatörler Bernie Sanders, Edward J. Markey, Elizabeth Warren ve Jeffrey A. Merkley mevzuya ait Adalet Bakanı Merrick Garland’a mektup gönderdi.

Adalet Bakanlığına, “tüketicileri yanıltmaya ve büyük karlar peşinde koşarak iklim bilimini itibarsızlaştırmaya yönelik uzun müddettir devam eden ve dikkatlice koordine edilmiş uğraşları” nedeniyle fosil yakıt şirketlerini dava etme davetinde bulunan senatörler, ExxonMobil, Shell ve öbür fosil yakıt şirketlerinin aksiyonlarının tüketiciyi muhafaza ve ilgili öteki maddeleri açıkça ihlal ettiğini savundu.

Senatörler, kelam konusu şirketlerin iklim değişikliği hakkında yanlışsız bilgi sahibi olmalarına karşın yanlış bilgilendirme kampanyası yürüttüğünü belirterek, iklim değişikliğini “önemsiz bir mesele” üzere göstermek için geçmişte milyonlarca dolarlık bir planı finanse ettiklerinden bahsetti.

Geçmişte sigara sanayisinin de misal adımlar attığını belirten senatörler, fosil yakıt sanayisinin “yalanları” nedeniyle iklim değişikliğinin ABD’de çok hava şartlarına neden olarak verdiği hasara dikkati çekti.

Bu kapsamda senatörler Adalet Bakanlığını, 40’dan fazla eyalet ve belediyenin fosil yakıt sanayisine karşı verdiği uğraşa katılmaya çağırdı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER