Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay: Millet Bahçeleriyle yeni sosyal yaşam alanları kazandırıyoruz

AK Parti Kütahya Vilayet Lideri Mustafa Önsay, Millet Bahçeleri projesiyle vatandaşlara yeni toplumsal ömür alanları sağladıklarını belirtti. Kütahya Millet Bahçesi’nin tamamlanmasıyla birlikte çeşitli hizmetlerin sunulacağı belirtildi.

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay: Millet Bahçeleriyle yeni sosyal yaşam alanları kazandırıyoruz
30 Ağustos 2023 - 5:00

AK Parti Kütahya Vilayet Lideri Mustafa Önsay, üretimini gerçekleştirdikleri Millet Bahçeleriyle vatandaşlara yeni toplumsal hayat alanları kazandırdıklarını söz etti.

İl Lideri Mustafa Önsay, Kütahya da Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı (TOKİ) tarafından yaklaşık 105 bin metrekarelik hazine yeri üzerine projelendirilen ve Kasım 2020 tarihinde imal ihalesi yapılan Kütahya Millet Bahçesinin imalinin tamamlanarak işletilmek üzere 3 Kasım 2021 tarihinde Kütahya Belediyesine ön tahsisinin yapıldığını söyledi.

Başkan Önsay, “Kütahya Millet Bahçesi, içerisinde barındıracağı Millet Kıraathanesi, çini satış binası, otoparkı, mescidi, yürüyüş parkurları, dinlenme alanları, bisiklet ve koşu yollarıyla 7’den 70’e tüm vatandaşların gereksinimlerine karşılık verecek. Millet Kıraathanesi ile gençlere hem toplumsallaşma hem de kültürel manada gelişme imkanı sunulacak Millet Bahçesi’nde 277’si kapalı 700 araç kapasiteli otopark da değerli bir gereksinimi karşılamaktadır. Kent Hastanesi ile bitişik olmasından ötürü hastaneye gelenlerinde faydalanabileceği otopark olacaktır” dedi.

“İlçelerimize belediyelerimizin kendi imkanları ile Millet Bahçeleri yapılmaktadır”

Başkan Önsay, “Ayrıca ilçelerimize ilçe belediyelerimizin kendi imkanları ile Millet Bahçeleri yapılmaktadır. Bu projelere Bakanlığımız Vilayetler Bankası aracılığı ile belirli ölçüde hibe yapılmaktadır. Tavşanlı İlçemizde Zincirlikaya Millet Bahçesinin imali tamamlanmış kullanıma açılmıştır. Zincirlikaya Millet Bahçesi 47 bin 362 metrekarelik alana sahiptir. Ayrıyeten ilçemizde 208 bin metrekarelik alana sahip Karakova Millet Bahçesi üretimi devam etmektedir. Tavşanlı ilçemize Vilayetler Bankası tarafından 1 Milyon TL hibe verilmiştir. Şaphane ilçemizde 33 bin metrekarelik alanda Millet Bahçesi imali devam etmektedir. İlçemize Vilayetler Bankası tarafından 500 bin TL hibe verilmiştir. Millet bahçelerimiz Cumhurbaşkanımızın ortaya koydukları 2053 Net Sıfır Emisyon ve Yeşil Kalkınma amaçlarımıza ulaşma yolunda büyük bir lokomotif güçtür. Vatandaşlarımıza kentin merkezinde kazandırdığımız millet bahçelerimizle yeni toplumsal ömür alanları kazandırılmaktadır. Bununla bir arada millet bahçelerimiz sarsıntı üzere doğal afetler sırasında kentin en inançlı alanlarından birisi olarak toplanma alanı misyonu görecektir” diye konuştu. – KÜTAHYA

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER