Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Alman şirketlerinin beşte biri üretimi azalttı

Almanya Sanayi ve Ticaret Odası (DIHK) 24 bin şirketin iştiraki ile yaptığı anketin sonuçlarına ait yaptığı açıklamada, ankete katılan …

Alman şirketlerinin beşte biri üretimi azalttı
02 Kasım 2022 - 21:54

Almanya Sanayi ve Ticaret Odası (DIHK) 24 bin şirketin iştiraki ile yaptığı anketin sonuçlarına ait yaptığı açıklamada, ankete katılan şirketlerin yüzde 14’ünün süratle artan güç fiyatları karşısında üretimlerini kıstıklarını bildirdiklerini, sanayi şirketlerinin yüzde 17’sinin de üretimlerini kısmayı planladıklarını belirtti.

Enerji ağır imalatçıların yüksek fiyatlardan en çok etkilenenler olduğuna dikkat çeken DIHK, kimya dalında üretim kısıntısına giden şirket oranının yüzde 27, cam, seramik ve taş sürece dalında bu oranın yüzde 30 olduğunu vurguladı.

Anket ayrıyeten, her 12 şirketten birinin, yüzde 8, artan maliyetler nedeniyle üretimi kaydırmayı planladığını, bu oranın otomotiv kesiminde yüzde 17 olduğunu da gösterdi.

Alman şirketlerinin yaklaşık yüzde 60’i güç maliyetlerindeki artışın büyük kısmını tüketicilere yansıtmak istediklerini tabir ettiler.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER