Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

BAE ile ABD ortasında yeşil güç muahedesi

BAE resmi haber ajansı WAM’a nazaran, BAE’de düzenlenen Abu Dabi Milletlerarası Petrol Fuarı ve Konferansı (ADIPEC 2022) sırasında BAE Sanayi ve …

BAE ile ABD ortasında yeşil güç muahedesi
02 Kasım 2022 - 21:48

BAE resmi haber ajansı WAM’a nazaran, BAE’de düzenlenen Abu Dabi Milletlerarası Petrol Fuarı ve Konferansı (ADIPEC 2022) sırasında BAE Sanayi ve İleri Teknoloji Bakanı Sultan el-Cabir ile ABD Milletlerarası Güç İşleri Özel Koordinatörü Amos Hochstein ortasında pak güç projelerine 100 milyar dolarlık yatırım yapmak için stratejik bir paydaşlık muahedesi imzalandı.

Söz konusu projelerin 2035 yılına kadar her iki ülkede ve dünyada 100 gigawatt üretim kapasitesine ulaşması hedefleniyor.

Haberde, kelam konusu paydaşlığın, BAE ile ABD’nin 2050 yılına kadar iklim tarafsızlığına ulaşma gayeleri doğrultusunda iklim çalışmalarını ileriye taşımadaki ortak taahhüdünü somutlaştırdığı belirtildi.

Tarafların, teknik uzmanlık, proje idaresi yardımı ve finansman sağlayarak gelişmekte olan ülkelerde ekonomik ve çevresel açıdan yararlı sürdürülebilir güç projelerini desteklemek için çalışacağı aktarıldı.

ABD Memleketler arası Güç İşleri Özel Koordinatörü Hochstein, “Anlaşma, global güç kesimindeki geçiş sürecini desteklemeye, daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye ve iklim krizini ivedilikle ele almaya katkı sağlayacak.” sözlerini kullandı.

BAE son on yılda dünya çapında pak güç teknolojileri ve tahlillerine 50 milyar dolardan fazla yatırım yaptı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER