Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Ceylan Ertem’den Serdar Ortaç’ın proje albümünde yer alacak sanatçılara tepki: ‘Ahmet Kaya’ya çatal fırlattı’

Müzikçi Serdar Ortaç’ın sevilen müziklerini seslendirmek için bir ortaya gelen ünlü isimler, Ceylan Ertem tarafından eleştirildi. Ertem, “Serdar Ortaç, Ahmet Kaya’ya karşı 10. yıl marşı okuyup, çatal bıçak fırlatanlara ön ayak olmuştur” diyerek reaksiyon gösterdi.

Ceylan Ertem’den Serdar Ortaç’ın proje albümünde yer alacak sanatçılara tepki: ‘Ahmet Kaya’ya çatal fırlattı’
03 Eylül 2023 - 9:00

Bir periyoda sesi ve müzikleriyle damga vuran Serdar Ortaç, şimdilerde sıhhat ve maddi problemlerle çaba ediyor.

Hala gündemden düşmeyen müzikleriyle geniş bir hayran kitlesine sahip olan Ortaç, müzik mesleği sekteye uğramaya başladı.

Öyle ki konserleri reaksiyon çekmeye dahi başladı. Konsere giden vatandaşlar, Ortaç’ın sahnede müzik söylemediğini sav ederek tenkit yağmuruna tuttu.

Ünlü isimler sevilen müzikleri seslendirdi

Ortaç sıkıntı günler geçirirken, müzik dünyasından birçok isim, sanatçı için harekete geçti.

Şarkıcının sevilen müziklerinin yer aldığı ‘Serdar Ortaç Müzikleri Vol.II’ albümü için Gülşen, Edis, Aleyna Tilki, Semicenk, Buray, Tan Taşçı, Göksel, İrem Derici projede yer aldı.

Şarkılar ise yeni versiyonlarıyla dinleyicilerle buluştu.

“Çok sevdiğim, uygun isimler yer almış projede üzücü”

Proje gündemdeki yerini korurken, reaksiyonlar de gelmeye başladı. Müzikçi Ceylan Ertem, toplumsal medya hesabından hem Ortaç’a hem de projede yer alan ünlü isimleri eleştirdi.

Ertem, şu tabirlere yer verdi:

Serdar Ortaç müzikleri ile ilgili paylaşımları gördükçe aklıma gelen bu üzere onlarca örnek var. Çok da sevdiğim, yeterli isimler yer almış projede. Üzücü.

“Siz erkeksiniz oğlum kozmosu yaratan sizsiniz”

“Her şeyi de bu kadar çabuk unutmayın”

Bir başka paylaşımında ise şu tabirleri kullandı:

Serdar Ortaç, Ahmet Kaya’ya karşı 10. yıl marşı okuyup, çatal bıçak fırlatanlara ön ayak olmuştur. Olay akabinde Ahmet Kaya yurdu terk etmiş ve Paris’te ölmüştür.

Her şeyi de bu kadar çabuk unutmayın ya hu.
Vallahi şiştim.

Ne olmuştu?

1999 yılında Magazin Gazetecileri Derneği’nin ödül merasiminde, ‘Kürtçe klip çekeceğim’ diyen Ahmet Kaya’ya salonda bulunanlar tarafından reaksiyon olarak çatal bıçak fırlatıldı.

O akşam sahneye çıkıp 10. Yıl Marşı’nı söyleyen Serdar Ortaç isminin bu olayla tekrar gündeme gelmesi üzerine özür üstüne özür diledi.

En son,’Kendimden tiksiniyorum‘ifadesini kullanan Ortaç, o gece yaşananları şöyle anlatmıştı:

Ahmet Kaya’ya bir antipatim yoktu. Olması için bir sebep de yoktu. Orada her şey bir anda gelişti. Benim orada Padişah müziğini söylememin belirli bir manası da yok. Orada ellerin derken ben Kürtleri kast etmedim. O devir zati Kürt çayı bile denmiyordu.

“Atatürk’ü peygamber üzere gördüğümüz bir dönemdi”

O gece 3-5 kişilik bir küme 10. Yıl Marşına geçmem için beni kışkırttı. Ben o vakit Atatürk aşığıydım, fanatiğiydim. Müzikte Atatürk’ü geçirmemin sebebi de odur. Atatürk’ü peygamber üzere gördüğümüz bir periyottu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER