Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

CHP, Akbelen’deki çevre katliamını TBMM’de incelemek için olağanüstü toplantı çağrısı yapıyor

CHP Küme Başkanvekili Gökhan Günaydın, Muğla’nın Milas ilçesindeki Akbelen Ormanı’nda yaşanan etraf katliamının incelenmesi gerektiğini belirterek, TBMM’yi 8 Ağustos günü inanılmaz toplantıya çağırdıklarını açıkladı.

CHP, Akbelen’deki çevre katliamını TBMM’de incelemek için olağanüstü toplantı çağrısı yapıyor
03 Ağustos 2023 - 3:36

CHP Küme Başkanvekili Gökhan Günaydın, “Geçen hafta Akbelen’de etraf katliamı yaşandı. Bu etraf katliamının her boyutuyla incelenmesi gerekmektedir. Bu çerçevede TBMM’yi 8 Ağustos günü harikulâde toplantıya çağıracağız” dedi.

CHP’li Gökhan Günaydın, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Günaydın, Muğla’nın Milas ilçesindeki Akbelen Ormanı’nda maden alanının genişletilmesi maksadıyla yapılan ağaç kesitine ait, “Geçen hafta Akbelen’de bir etraf katliamı yaşandı. Bu etraf katliamının her boyutuyla incelenmesi gerekmektedir. Sermaye emek çelişkisi, devletin tüm imkanlarının vatandaşın karşısında ve sermayenin buyruğunda kullandırılması, Türkiye’nin güç ve maden siyasetinin maalesef sürdürebilir olmayan bir noktaya yanlışsız süratle kayması, sırf güç fiyatlarında artış nedeniyle öteki yerlerden kömür taşımak yerine tahminen de binlerce yılda oluşmuş ormanı yok etmeye kalkan bu açgözlülüğün deşifre edilmesi gerekiyor. Biz, bu çerçevede TBMM’yi 8 Ağustos günü harika toplantıya çağıracağız” sözlerini kullandı. Günaydın, Meclis’in fevkalâde toplantıya çağrılmasına ait dilekçeyi, TBMM Başkanlığı’na sunduklarını bildirdi. (DHA)

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER