Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Pakistan’ın Yanında Olduklarını Bildirdi

Çin Devlet Lideri Şi Cinping, memleketler arası ortam ne halde değişirse değişsin sürekli Pakistan’ın yanında yer alacaklarını belirtti. Şi, Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru’nun (CPEC) 10’uncu yılı kapsamında düzenlenen aktiflikte, CPEC’in kıymetini vurgulayarak, projenin iki ülke ortasındaki dostluğun canlı bir delili olduğunu tabir etti. Başbakan Şahbaz Şerif ve Çin Başbakan Yardımcısı Hı Lifıng ise CPEC’in Pakistan’ın ekonomik görüntüsünü dönüştürdüğünü ve işbirliklerini sürdürme konusundaki kararlılıklarını vurguladı.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Pakistan’ın Yanında Olduklarını Bildirdi
01 Ağustos 2023 - 0:30

Çin Devlet Lideri Şi Cinping, milletlerarası ortam ne biçimde değişirse değişsin sürekli Pakistan’ın yanında yer alacaklarını bildirdi.

Geo News televizyonundaki habere nazaran, başşehir İslamabad’da Başbakan Şahbaz Şerif ve Çin Başbakan Yardımcısı Hı Lifıng’ın iştirakiyle Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru’nun (CPEC) 10’uncu yılı kapsamında aktiflik düzenlendi.

Çin Devlet Lideri Şi, gönderdiği tebrik bildirisinde, ikili ilgilerin genişlemeye ve derinleşmeye devam edeceğini belirterek, milletlerarası ortam ne biçimde değişirse değişsin ebediyen Pakistan’ın yanında yer alacaklarını tabir etti.

Şi, CPEC’in, Jenerasyon ve Yol Teşebbüsü’nün kıymetli bir öncü projesi olduğunu lisana getirerek, 2013’te başlamasından bu yana Çin ve Pakistan’ın CPEC’i ilerlettiğini vurguladı.

CPEC’in, Pakistan’ın ekonomik ve toplumsal kalkınmasına yeni bir ivme kazandırdığına, bölgesel temas ve entegrasyon için uygun bir temel oluşturduğuna dikkati çeken Şi, bu projenin iki ülke ortasındaki dostluğun canlı bir delili olduğunu kaydetti.

İşbirliğini sürdürme vurgusu

Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamaya nazaran, CPEC’in 10’uncu yılı kapsamında düzenlenen kutlama merasiminde konuşan Şerif ve Hı, CPEC’in, Pakistan’ın altyapı sıkıntılarını ve güç derdini gidererek ülkenin ekonomik görünümünü dönüştürdüğüne işaret etti.

CPEC’in kayda bedel başarılarından duydukları memnuniyeti lisana getiren Şerif ve Hı, son 10 yılda elde edilen muvaffakiyetlerin üzerine yenilerini ekleme ve işbirliklerini sürdürme konusundaki kararlılıklarını vurguladı.

CPEC projesi

Çin’in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ni, Pakistan’ı kuzeydoğu-güneybatı istikametinde katederek Gwadar ve Karaçi limanlarıyla Umman Denizi’ne bağlamayı amaçlayan “Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru” projesi, Pekin’in Jenerasyon ve Yol Teşebbüsü’nün kalbinde yer alıyor.

Proje kapsamında kara yolu projeleri, güç santralleri, liman ve hür bölge inşaatları yürütülüyor. Projelerin Pakistan’ı Çin imalat eserlerinin dünyaya taşınması konusunda kilit bir lojistik üs haline getirmesi hedefleniyor.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER