Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Erenköy Direnişi Kıbrıs Türkü’nün güven içinde yaşaması için anlamlı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Erenköy Direnişi’nin 59. yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, çabada verilen gayretin Kıbrıs Türkü’nün vatanında itimat içinde yaşaması açısından bugün daha da manalı hale geldiğini belirtti. Yılmaz, KKTC’nin bağımsızlık gayretine dayanaklarının devam edeceğini vurguladı ve Erenköy Direnişi’nin 59. yıl dönümü vesilesiyle şehitleri rahmetle, gazileri ise şükranla anıdığını tabir etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Erenköy Direnişi Kıbrıs Türkü’nün güven içinde yaşaması için anlamlı
08 Ağustos 2023 - 21:39

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Şanlı Erenköy Direnişi ile o gün verilen uğraş, Kıbrıs Türkü’nün vatanında itimat içinde yaşaması bakımından bugün çok daha manalı hale gelmiştir.” tabirini kullandı.

Yılmaz, toplumsal medya hesabından Erenköy Direnişi’nin 59. yıl dönümü münasebetiyle bildiri yayımladı.

Erenköy Direnişi’nin, Kıbrıs Türk halkının “Çanakkale Destanı” olarak isimlendirildiğini tabir eden Yılmaz, şunları kaydetti:

” Kıbrıs Barış Harekatı’nın yolunu açan Erenköy Direnişi, mücahitlerimiz ve Mehmetçiklerimizin destansı kahramanlıkları ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı ile taçlanmıştır. Ulu Erenköy Direnişi ile o gün verilen çaba, Kıbrıs Türkü’nün vatanında itimat içinde yaşaması bakımından bugün çok daha manalı hale gelmiştir. Türkiye olarak, KKTC’nin bağımsızlık gayretinde verilen uğraşın her platformda sonuna kadar destekçisi olmaya devam edeceğiz. Erenköy Direnişi’nin 59. yıl dönümü vesilesi ile 4. Filo Kumandanı Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel’i ve istiklal uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER