Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Ekmek Fiyatı Yüzünden Fırıncı ile Zabıta Arasında Cezalık Tartışma

Eskişehir’de bir fırıncı esnafı ile Büyükşehir Belediyesi Zabıta takımları ortasında, dar yolda mal almak için kaldırıma araç park eden fırıncıya verilen ceza üzerine polemiğe neden oldu. Fırıncı, son vakitlerde artan kontrollerden şikayetçi olurken, etraf sakinleri ise belediyenin tavrını eleştirdi.

Ekmek Fiyatı Yüzünden Fırıncı ile Zabıta Arasında Cezalık Tartışma
09 Ağustos 2023 - 1:03


Ekmeği ucuza satan fırıncı ile Büyükşehir Belediyesi Zabıta grupları ortasında ceza polemiği

Son periyotlarda artan kontrollere isyan eden fırıncı Mehmet Akbal:

“Her gün ceza yemekten bıktım, belediyeden her Allah’ın günü geliyorlar”

“27 yıldır esnafım, işletmemi mi kapatayım?”

“Hiçbir kimse muhatap kabul etmiyor, randevu dahi vermiyorlar”

Çevre sakini Süleyman Yılmaz:

“Seçim öncesi milletin kapısını tek tek dolaşacaklar, geldikleri vakit en uygun lafı alacaklar bizden”

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de dar yolda mal almak için kaldırıma aracını kısa periyodik park ekmek zorunda kalan fırıncı esnafı ile zabıta takımları ortasında ceza tartışması çıktı. Poşetini getirene 7 liralık ekmeği 5 liraya satan fırıncı, son vakitlerde artan kontrollere isyan etti.

Odunpazarı İlçesi Arıfiye Mahallesi İki Eylül Caddesi’nde bulunan bir fırıncı esnafı ile Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta takımları ortasında ceza polemiği yaşandı. Tartışma, fırıncı esnafının mal indirmek için kaldırıma araç park etmesi sonucunda meydana geldi. Esnaf, yolun dar olması sebebiyle mal indirmek için öteki yere park yapamayacağını savunurken, zabıta takımları ise yayaların kaldırımdan kullanmakta zorlandığını ve aracın uzun müddettir tıpkı yerde bulunduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde hem etraf kirliliğini azaltmak hem de vatandaşı ucuz ekmekle buluşturmak gayesiyle poşetini getirene ekmeği 7 lira yerine 5 liraya satan fırıncı Mehmet Akbal, son 1 ayda zabıta gruplarının kendisini çok sık ziyaret ettiğini ve bunun kampanyasına karşılık olarak yapıldığını düşündüğünü söz etti. Esnaf Akbal, Atatürk Lisesi önündeki tramvay yolunun kenarlarına yapılan kaldırım taşlarının kaldırılmasını ya da kendisine mal indirip bindirmek için bir cep yapılması konusunda yetkililere davette bulundu.

“27 yıldır esnafın, işletmemi mi kapatayım?”

Fırıncı esnafı Mehmet Akbal, kaygısını anlatmak için muhatap olacak kimse bulamadığını belirtti. Her gün ceza yediği için artık dükkanına gelmekten bıktığını lisana getiren Akbal, “Hiçbir muhatap bulamıyorum. Hiçbir kimseyle muhatap kabul etmiyor, randevu dahi vermiyorlar. 27 yıldır esnafın, işletmemi mi kapatayım? Her gün ceza yemekten bıktım. Ben ekmeği 7 lirayken 5 liraya ekmek satıyorum. Buna karşı olaraktan belediyeden her Allah’ın günü geliyor. Dün gramaj için geldiler, sanki malı eksik mi diyorlar? Allah’a çok şükür, her şeyimiz tam. Bugün ve her gün de park için geliyorlar. Her Allah’ın günü ceza yiyorum. ya buraya bana indirme bindirme için bir cep yapsın ya da fırınımı kapatsınlar. Öteki dermanımız yok. Zabıtaya da ‘buyurun kendiniz çalıştırın’ dedim, anahtarı uzattım. Her gün gelsin her gün 10 sefer aracımı burada görür. Aracını buraya park etmeyeceksin diyor. İndir bindir için 5-10 dakika dahi araç koymamı istemiyorlar. İş yerime gelmeye bıktım artık” dedi.

“Yarın öbür gün tekrar seçim olacak, milletin kapısını tek tek dolaşacaklar”

Tartışmaya şahit olan etraf sakinlerinden Süleyman Yılmaz, Atatürk Lisesi’nin önündeki tramvay yolunun kenarına yapılan taşların gereksiz olduğunu argüman etti. Esnaf Mehmet Akbal’a Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta takımları tarafından her gün ceza kesildiğine şahit olduğunu söyleyen Yılmaz, “Bu işletmedeki arkadaşımızı 25 yıldır tanırım. Bu zabıtanın yaptığı yazdığı şeyler hakaret. Artık biz bu belediyenin kaygısına ne yapacağımızı bilmiyoruz. Burayı yaparken 2 metre öter tarafa yapmış olsaydı bu işletmede rahat çalışacaktı, bu türlü bir sorun yaşanmayacaktı. Ben şahidim, bu adama her gün gelip ceza yazıyorlar. Bu türlü bir şey var mı, bu türlü bir kanun var mı? O vakit işletmemizi verelim, gidelim. Yarın öbür gün yeniden seçim olacak, milletin kapısını tek tek dolaşacaklar. Hangi yüzle bize gelecekler? Geldikleri vakit da bu sefer en yeterli lafı alacaklar bizden” biçiminde konuştu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER