Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Erzincanlı girişimci Bursa’da böğürtlen yetiştiriciliği yapmaya başladı

Bursa’da mobilyacılık dalında çalışan Erzincanlı Fikret Ateş, Tatlısu köyünde kontratlı olarak böğürtlen yetiştiriciliği yapmaya başladı. Erzincan Tarım ve Orman Vilayet Müdürü Murat Şahin, Ateş’in bahçesini ziyaret ederek genç girişimcilerin tarım kesimine canlılık katacağını belirtti. Ateş, böğürtlen yetiştiriciliğini kontratlı olarak yaparak pazar problemlerini ortadan kaldırdıklarını söz etti.

Erzincanlı girişimci Bursa’da böğürtlen yetiştiriciliği yapmaya başladı
03 Ağustos 2023 - 4:54

Bursa’da mobilyacılık kesiminde çalışan Erzincanlı Fikret Ateş, Merkez ilçeye bağlı Tatlısu köyünde böğürtlen yetiştiriciliğine başladı.

Bursa’da bulunan bir firma ile kontratlı böğürtlen yetiştiriciliği yapmak üzere anlaşan Fikret Ateş, Tatlısu köyünde 42 dekarlık alanda böğürtlen bahçeleri kurarak, Erzincan’ın ziraî eser desenine yeni bir eser ekledi.

Erzincan Tarım ve Orman Vilayet Müdürü Murat Şahin, Bursa’dan Erzincan’a dönerek böğürtlen yetiştiriciliği yapan Fikret Ateş’i bahçesinde ziyaret etti. 42 dekar alan üzerinde kurulan iki farklı böğürtlen bahçesinde incelemelerde bulunan Vilayet Müdürü Şahin, tarım bölümünde faaliyet göstermeye başlayan genç girişimcilerin önümüzdeki süreçte kesime hem üretim hem de profesyonellik manasında canlılık kazandıracaklarını kaydetti. Böğürtlenin gerek besin dalında gerekse sıhhat bölümünde aranan bir eser olduğunu söyledi. Eser desenine çeşitlilik katacak olan böğürtlenin ileriki süreçte yaygınlaşmasını dilediklerini söz eden Şahin, üretimin kontratlı olarak yapılmasının çiftçinin pazar sıkıntılarını da ortadan kaldırdığını belirtti.

Erzincan’da böğürtlen yetiştiriciliğini başlatan genç teşebbüsçü Fikret Ateş ise geçtiğimiz yıl başlattıkları böğürtlen yetiştiriciliğini başarılı bir biçimde devam ettirdiklerini kaydetti. Teşebbüsçü Ateş, Tatlısu köyünde projeye başladıklarında yöre halkının temkinli yaklaştığını fakat çalışmaları muvaffakiyetle yürüttüklerini söyledi.

Böğürtlen yetiştiriciliğini kontratlı olarak yaptıklarını tabir eden Fikret Ateş, özel bir firmanın alım garantisi kapsamında önümüzdeki yıldan itibaren üretilen eseri piyasa bedelinden satın alacağını belirtti. Ailesinin de kendisine büyük bir takviye verdiğini söz eden Ateş, böğürtlen yetiştiriciliğini daha geniş alanlara yaymak istediklerini tabir etti. – ERZİNCAN

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER