Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Gece yarısı akaryakıta zam! Benzinin litresi 36 lirayı aştı

Akaryakıt fiyatları döviz kuru ve petrol varil fiyatlarındaki değişkenlik nedeniyle artmaya devam ediyor. Motorine bu gece prestijiyle geçerli olmak üzere 1,12 TL artırım bekleniyor.

Gece yarısı akaryakıta zam! Benzinin litresi 36 lirayı aştı
31 Temmuz 2023 - 22:27

Son periyotta akaryakıta üst üste gelen artırımlara bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz haftanın son günü motorine gelen 1 lira 55 kuruşluk artırımın akabinde akaryakıta bir artırım daha geldi. KDV artışı, döviz kuru ve petrol fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle akaryakıtın litresi bu gece yarısından itibaren 2 lira arttı.

FİYAT 36 LİRAYI AŞTI

İstanbul’da 36 lira 5 kuruş, Ankara’da 36 lira 53 kuruş, İzmir’de ise 36 lira 63 kuruş oldu.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye’de akaryakıt ve motorin fiyatları hesaplanırken; gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK hissesinin eklenmesiyle KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz rafineri fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz eser fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek, muhakkak bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve özgürü nedeniyle şirketler ve kentlere nazaran küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında kabahat duyurusunda bulunmasının akabinde, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER