Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Güney Kore’den 35,24 milyar dolarlık batarya yatırımı

Güney Kore basınındaki haberlere nazaran, Güney Kore Ticaret, Güç ve Sanayi Bakanlığı, ülkedeki teknoloji firmalarının katıldığı toplantıda 2030 …

Güney Kore’den 35,24 milyar dolarlık batarya yatırımı
02 Kasım 2022 - 21:36

Güney Kore basınındaki haberlere nazaran, Güney Kore Ticaret, Güç ve Sanayi Bakanlığı, ülkedeki teknoloji firmalarının katıldığı toplantıda 2030’a kadar ülkede batarya üretim tesisleri, AR-GE çalışmaları ile bu alanda yetişmiş insan kaynağını güçlendirmek maksadıyla yaklaşık 35,24 milyar dolarlık yatırım yapılacağını duyurdu.

Bu kapsamda, ülkenin batarya üretim kapasitesinin 2025’e kadar 1,5 kat artırılacağına ve kamu-özel firmaların iştirakiyle batarya alanında tedarik zincirinin istikrarına öncelik verileceğine işaret edilerek Güney Kore üretimi bataryaların 2030’a kadar global batarya pazarının en az yüzde 40’ına ulaşmasının hedeflendiği kaydedildi.

Söz konusu toplantıda, elektrikli araçların tek şarjla 800 kilometreye kadar uzaklık gidebilmesine imkan tanıyacak değerli batarya teknolojilerine de yatırım yapılacağının açıklandığı tabir edildi.

Ticaret, Güç ve Sanayi Bakanı Lee Chang-yang bahse ait açıklamasında, “Tedarik zincirinin istikrarsızlığından ötürü global belirsizlik artıyor fakat mevcut kriz, büyüme için yeni bir fırsat olabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER