Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İnegöl’deki yangında zarar gören işletmelere KOSGEB Acil Destek Kredisi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bursa’nın İnegöl ilçesinde çıkan yangında ziyan gören işletmelere KOSGEB Acil Takviye Kredisi ile dayanak verileceğini açıkladı. Yangında hasar gören işletmeler, KOSGEB tarafından kar hissesi ve faizleri karşılanacak formda 36 ay taksitli, sıfır faizli kredi kullanabilecekler. Kredi müracaatında teminat kahrı yaşayan işletmelere ise Kredi Garanti Fonu tarafından teminat sağlanacak.

İnegöl’deki yangında zarar gören işletmelere KOSGEB Acil Destek Kredisi
02 Ağustos 2023 - 0:24

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bursa’nın İnegöl ilçesinde orman eserleri fabrikasında çıkan ve birebir kompleks içeresinde dokuz fabrikaya da sıçrayan yangında ziyan gören işletmelere KOSGEB Acil Dayanak Kredisi ile takviye verileceğini açıkladı.

Bakan Kacır, Twitter üzerinden hususa ait yaptığı açıklamada, “Daha evvel sarsıntı ve sel felaketlerinde uyguladığımız KOSGEB Acil Takviye Kredisini, İnegöl’de yaşanan yangından etkilenen işletmelerimiz için de devreye alacağız. Sanayicilerimize ve çalışanlarımıza geçmiş olsun. Allah ülkemizi her türlü afetten korusun” sözlerini kullandı.

YANGINDA HASAR GÖREN İŞLETMELERE ACİL DAYANAK PAKETİ

Bakanlık’tan yapılan açıklama ile; Bursa’nın İnegöl ilçesinde orman eserleri fabrikasında çıkan ve birebir kompleks içerisinde bulunan dokuz fabrikaya daha sıçrayan yangında hasar gören işletmeler için KOSGEB Acil Dayanak Kredisi devreye alınacak. Yangının hasar verdiği tesislerin gereksinimlerine yönelik kullanacakları kredilerin kar hissesi ve faizinin tamamı KOSGEB eliyle karşılanacak. Böylece işletmeler birinci 12 ayı ödemesiz olmak üzere toplamda 36 ay taksitli, sıfır faizli kredi kullanabilecek. Kredi müracaat sürecinde teminat sorunu yaşayan işletmelere, Kredi Garanti Fonu da teminat sağlanacak.

Acil Dayanak Kredisi daha evvel de zelzele ve sel bölgelerinde devreye alınmıştı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER