Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İsrail Protesto Hareketi, Ulusal Güvenlik Bakanı’nı Şiddeti Teşvik Etmekle Suçluyor

İsrail protesto hareketi, çok sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben Gvir’in sokaklarda kan dökülmesi daveti yaptığını ve polisi şiddete teşvik ettiğini belirtti. Protesto hareketi, Ben Gvir’in terör kabahatlerinden karar giymiş bir kişi olduğunu ve polis ünitesinin davranışının tehlikeli olduğunu vurguladı.

İsrail Protesto Hareketi, Ulusal Güvenlik Bakanı’nı Şiddeti Teşvik Etmekle Suçluyor
02 Ağustos 2023 - 23:06

İsrail protesto hareketi, çok sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben Gvir’in “sokaklarda kan dökülmesi daveti yaptığını ve polisi şiddete teşvik ettiğini” belirtti.

Tel Aviv’deki protestoları organize eden kümelerden “Kaplan Gücü Hareketi”nden yapılan açıklamada, Tel Aviv’deki hükümet tersi şovlara müdahale eden polis güçlerini “kahramanlar” olarak tanımlayan Ben Gvir, “sokaklarda göstericilerin kanının dökülmesini istiyor” tabirleriyle eleştirildi.

Protesto hareketi, daha evvel 2004 yılında “(Kach isimli çok siyonist terör örgütü) bir terör örgütünü desteklemekten” hatalı bulunan Ben Gvir’e atıfta bulunarak, “İsrail polisinin terör hatalarından karar giymiş bir kişi için yürütme koluna dönüştürülmesine” karşı ihtar yaptı.

Ben Gvir, açıklamaya ait şimdi bir yorum yapmadı.

Başsavcılığa bağlı Polis Soruşturma Departmanı, Tel Aviv’deki şovlar ve isyanlarla ilgilenen polis ünitesinin kumandanı Yair Hanun ve 4 polis memuru hakkında göstericilere şiddet uygulama suçlamasıyla soruşturma başlatmıştı.

Tel Aviv’deki şov ve ayaklanmalarla ilgilenen polis ünitesi “Yasam” ögeleriyle toplantı yapan Ben Gvir, onlara hitaben “Sizler bizim kahramanlarımızsınız, çalışmam sırasında sizlere takviye olacağım” tabirlerini kullanmıştı.

Polis Soruşturma Departmanı’nın polislere karşı davranışının “şaşırtıcı ve epeyce tehlikeli” olduğunu kaydeden Ben Gvir, “Yasam” ögelerine “Polis Soruşturma Departmanı’nı, caydırıcı hale getirmeyin” tavsiyesinde bulunmuştu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER