Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Akhisarspor MKE Ankaragücü Aytemiz Alanyaspor Antalyaspor İstanbul Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Erzurum BB Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Göztepe Kasımpaşa Kayserispor Atiker Konyaspor Trabzonspor Demir Grup Sivasspor Yeni Malatyaspor

Konyaspor’da Fatih Özgökçen yeniden başkan seçildi

– Konyaspor’da Fatih Özgökçen yine lider seçildi Konyaspor’da, yapılan fevkalâde kongrede mevcut lider Fatih Özgökçen tekrar başkanlığa seçildi.

Konyaspor’da Fatih Özgökçen yeniden başkan seçildi
01 Ağustos 2023 - 22:45


– Konyaspor’da Fatih Özgökçen tekrar lider seçildi

KONYA – Konyaspor’da, yapılan fevkalâde kongrede mevcut lider Fatih Özgökçen yine başkanlığa seçildi.

Konyaspor’da harika genel konsey toplantısı çoğunluk sağlayan delegenin iştirakiyle gerçekleşti. Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda idare şurası raporunun akabinde gelir sarfiyat raporu ve bilançolar okundu. Kulübün yeni borcunun ise 552 milyon lira olduğu açıklandı. Genel heyette tek liste yer aldı. Delegeler Fatih Özgökçen başkanlığındaki yeni idare şurasını seçti.

Yönetim şurası listesinde şu isimler yer aldı: “Serkan Abaz, Mehmet Akcan, Muammer Akın, Mustafa Başoda, Adem Bulut, Ali Camgöz, Burak Dağlı, Yunus Derebağ, Mehmet Eryılmaz, Serhat Güler, Mahmut Hoş, Mevlüt Karacaoğlu, Celalettin Hakan Katırcı, Ömer Korkmaz, Yusuf Küçükbakırcı, Kazım Küçüköğen, Süleyman Oğuz, Mevlüt Oral, Osman Öztürk, Sami Pirinç, İsmail Yazıcı, Kamil Yücel.”

“Hedefimizde ilerledik ve kıymetli muvaffakiyetler elde ettik”

Başkan Fatih Özgökçen genel heyette yaptığı konuşmada, “5 Haziran 2021 yılında büyük dayanağınız ve şartsız inancınız ile Konyaspor’umuzun idare heyetine seçildik. İdare şurası üyesi arkadaşlarımızla birlikte ateşten bir gömlek giydiğimizi de son derece âlâ biliyorduk. 2 yıl boyunca ne yorulduk, ne dinlenecek vaktimiz oldu, ne de pes edecek kadar korkak olduk. Bize bu heyecanı ve yüreği veren, aldığımız her kararın, grubun başarısı için olduğunu bilen ve buna tüm kalbiyle inanan büyük taraftarlarımıza ve genel konsey üyelerimize de bir kere daha teşekkür ediyorum. Çalışma süremiz içerisinde, yaklaşık 26 aylık devir içerisinde kentimizin tüm dinamiklerinin dayanağını de sonuna kadar hissettiğimizi bilhassa belirtmek istiyorum. Biz idareye geldiğimiz vakit birinci devir için biliyorsunuz birtakım maksatlar belirledik ve bunu da her seferinde lisana getirdik. Bu gayelerin başında ne olursa olsun Konyaspor Kulübü Futbol Ekibi birinci 3-4 sene içerisinde daima birinci 10 içerisinde yer alacak bir grup olacak dedik. Daha sonraki 3-4 yıl içerisinde de daima birinci 5’i oynayacak bir kadro oluşturma uğraşı içerisinde olacak dedik. Sürdürülebilir bir mali yapı oluşturacağımızı belirttik. Bu maksatların gerçekleşmesi için verdiğimiz çabayı hepiniz biliyorsunuz. Hamdolsun istikrarlı bir biçimde bu amacımızda ilerledik ve kıymetli muvaffakiyetler elde ettik” dedi.

“Sportif muvaffakiyetlerinin yanında teknik açıdan da bizi güçlendirecek yatırımlar yaptık”

Mali disiplinden asla taviz vermeden hareket ettiklerini vurgulayan Lider Özgökçen, “Sürdürülebilir bir Konyaspor Kulübü için buna sonuna kadar gereksinimimiz var. Popülist yaklaşımlar ve kararlar tahminen o gün yeri geldiği vakit insanlara güzel gelebilir fakat ileriye dönüp baktığınız vakit Konyaspor’un ziyanına da süreçler tesis edilmesine sebebiyet verebilecektir. İdareye geldiğimizde ligi 3. tamamlayarak tarihi, sportif muvaffakiyetlerinin yanında teknik açıdan da bizi güçlendirecek yatırımlar yaptık. Altyapımızın Kayacık Tesislerine taşınabilmesi için Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yeni binamızın temellerini attık. Yakın vakitte da binamız tamamlanarak hizmete başlayacaktır. Binamızın inşaatı devam ederken verdiğimiz kelamı tutarak yaptığımız süreksiz prefabrik bina ile altyapımızı Kayacık Tesisleri’ne taşıdık. Başka yandan tesislerimize 2 farklı çim idman alanı ekledik. Böylece Kayacık Tesisleri’miz bunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki Türkiye’de örnek gösterilen bir yapıya kavuştuğu üzere Avrupa’da da emsalleri az rastlanılan bir tesis haline gelecektir. Bizim vazife süremiz içerisinde en kıymetli yaptığımız faaliyetlerden bir tanesi de sponsorluk mutabakatlarının ölçüsü ve nakdî istikametten bedelidir. Bugün Anadolu kulüpleri ortasında en fazla sponsorluk mutabakatı yapan kulüp Konyaspor Kulübüdür. Artan marka bedelimiz sonucu futbol A kadromuzun sponsorları gelirleri 3 katına kadar çıkmıştır” sözlerini kullandı.

“Transfer tahtasında rastgele bir kapanma kelam konusu değil”

Kulübün transfer tahtasının kapanması ile ilgili söylentilere de değinen Fatih Özgökçen, “Bugün toplumsal medyayı takip ettiyseniz transfer tahtasında rastgele bir kapanmanın kelam konusu olmadığını görmüş olmanız lazım. Çünkü 5 transfer bugün açıklandı. Kalecimiz, 10 numara, 6 numara ve geçen sene kiralık oynayan kanat oyuncumuzla kontratlar imzalanarak rastgele bir sorunun olmadığını, bunların söylentiden ibaret olduğunu görmüş olduk. Konyaspor’un mali yapısını düzeltme uğraşı içerisindeyiz. Transfer tahtasının kapalı olma durumu daha evvelki devirlerde yapılmış transferlerle alakalı. Yıllar evvel yapılmış transferlerin yeni davalarının sonuçlanması bu çeşit sorunları beraberinde getiriyor” formunda konuştu.

“Konyaspor’un bugün prestijiyle borcu 552 milyon TL’dir”

Kulübün aktüel borcunu açıklayan Özgökçen, “Keşke borcumuz hiç olmasa. Öncelikli temennimiz, çalışmamız daima mali disiplin. Bugün prestijiyle Konyaspor’un borcu 3 milyonluk bir kent için çok fazla önemsenecek bir borç değildir. Konyaspor’un bugün prestijiyle borcu 552 milyon TL’dir. Söylendiği üzere 800 milyon, 900 milyon, 1 milyar lira üzere borç kelam konusu değildir. Konyaspor 100 bin Euro ve 150 bin Euro olmak üzere UEFA’dan 250 bin Euro ceza yemiştir. UEFA’dan niçin ceza yedik? 2016-2017 yılından başlamak üzere hesapların incelenmesinin akabinde Konyaspor’un denk bütçeyi tutturamaması nedeniyle ceza yedik. Konyaspor kurumsal bir yapıdır. Devamlılık temeldir. Borcun kimden yapıldığı muhakkak olmaz, yalnızca dikkat etmek lazım. Fakat hiç kimse kasıtlı olarak Konyaspor Kulübüne ziyan veremez. Bu kulüp bir halde borçsuz ve denk bütçe yapacak hale de gelecektir” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay ise genel heyetin hayırlar getirmesini temenni ederek, “Başkanımıza ve idare heyetine gösterdikleri uğraştan ötürü teşekkür ediyorum. Güç bir misyon lakin arkadaşlarımız vazifelerini layıkıyla yaptı. İnşallah bundan sonra misyon alan arkadaşlarımız da çıtayı daha üste taşımak için büyük uğraş sarf edecektir, buna inancımız tam” diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER