Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Nijer’de mahsur kalan Türk vatandaşları Türkiye’ye getirildi

Nijer’de yaşanan askeri darbenin akabinde hava alanının kapatılmasıyla mahsur kalan Türk vatandaşları, özel müsaadeyle gerçekleşen bir uçuşla Türkiye’ye getirildi. 226 yolcu, Türk Hava Yolları (THY) uçağıyla İstanbul Havalimanı’na ulaştı. Türkiye’ye dönmekten keyifli olduklarını belirten bir vatandaş, otorite boşluğu oluştuğunu lakin Türklere karşı berbat bir durumun oluşmadığını söyledi. Nijer’de yaşanan darbe sonucunda askerler idareye el koymuştu.

Nijer’de mahsur kalan Türk vatandaşları Türkiye’ye getirildi
09 Ağustos 2023 - 4:24

ASKERİ darbe idaresi tarafından hava alanı kapatılan Nijer’de mahsur kalan Türk vatandaşları, özel müsaadeyle gerçekleşen bir uçuşla Türkiye’ye getirildi.

26 Temmuz’da yaşanan askeri darbenin akabinde hava alanının kapanması nedeniyle ülkede mahsur kalan çoğunluğu Türk vatandaşlarından oluşan 226 yolcu Türk Hava Yolları (THY) uçağıyla sabah 05.00’de İstanbul Havalimanı’na ulaştı.  Türkiye’ye dönmekten çok keyifli olduğunu söyleyen Ramazan Kemat, “Biraz sorunlu süreçlerimiz oldu orada. Orada biz yol imalinde çalışıyorduk, ortalık orada biraz karıştı. Askerler idareye el koydu. Karşımıza ne gelecek bilmiyoruz zira otorite boşluğu oluştu ülkede. Fakat Türklere karşı makus bir durum oluşmadı. Gitmek isteyen arkadaşlarımız vardı firmamızda, sağ olsun yardımcı oldu. Gelmek isteyen arkadaşlarımız geldi lakin orada çalışmaya devam eden çok arkadaşımız var. Konsolosluğumuz nitekim çok düzgün çalışıyor, kendilerine teşekkür ediyorum. Bugün tahliye esnasında büyük bir gayret gösterdi. Ülkemizde olmaktan çok mutluyuz” dedi.

ASKER İDAREYE EL KOYMUŞTU

Cumhurbaşkanı Mohamed Bazoum’un Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı unsurlarınca alıkonulmasıyla başlayan sürecin akabinde Nijer, Fransa’dan bağımsızlığını kazandığı 1960’tan bu yana beşinci darbeyi yaşadı.  26 Temmuz 2023 günü Cumhurbaşkanı Mohamed Bazoum ve İçişleri Bakanı Hamadou Adamou Souley’in Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’na bağlı ögeler tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda alıkonulmuştu. Bazoum idaresi, gün uzunluğu süren askeri hareketliliğin akabinde devrildi ve kendilerine “Vatanı Müdafaa Ulusal Kurulu (CNSP)” ismi veren bir küme asker idareye el koydu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER