Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Suudi Arabistan Veliaht Prensi: İsrail ile normalleşmeye her gün yaklaşıyoruz

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ABD’nin arabuluculuğunu yürüttüğü ülkesiyle İsrail’in olağanlaşmaya her gün yaklaştığını söyledi. Muhammed bin Selman, İsrail ile olağanlaşmaya ait ‘Her gün yaklaşıyoruz.’ dedi. İsrail ile olağanlaşma konusunda Filistin sıkıntısının kendileri için çok değerli olduğunu vurgulayan Muhammed bin Selman, İran’ın nükleer silah elde etmesinin ‘kötü bir adım’ olacağını, bunu kullanmanın mümkün olmadığını ve ‘nükleer silah kullanmanın dünyanın kalanıyla bir savaşa yol açabileceğini’ söyledi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi: İsrail ile normalleşmeye her gün yaklaşıyoruz
20 Eylül 2023 - 23:00

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ABD’nin arabuluculuğunu yürüttüğü ülkesiyle İsrail’in olağanlaşmaya her gün yaklaştığını söyledi.

ABD’nin Fox televizyonundaki röportajına ait tanıtım görüntüsü yayınlanan Muhammed bin Selman, İsrail ile ABD’nin arabuluculuğunda yürütülen olağanlaşma görüşmelerine ait konuştu.

Muhammed bin Selman, İsrail ile olağanlaşmaya ait “Her gün yaklaşıyoruz.” dedi.

İsrail ile olağanlaşma konusunda Filistin sorununun kendileri için çok kıymetli olduğunu vurgulayan Muhammed bin Selman, İran’ın nükleer silah elde etmesinin “kötü bir adım” olacağını, bunu kullanmanın mümkün olmadığını ve “nükleer silah kullanmanın dünyanın kalanıyla bir savaşa yol açabileceğini” söyledi.

İran’ın nükleer silah elde etmesi sorulan Suudi Arabistan Veliaht Prensi “Eğer ki onlar üretirse biz de ediniriz.” sözünü kullandı.

İsrail ve Suudi Arabistan’ın rastgele bir diplomatik bağlantısı bulunmuyor. ABD ise Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Fas, Sudan üzere Arap ülkeleriyle olduğu üzere Suudi Arabistan’ın da İsrail’le olağanlaşma mutabakatı imzalaması için arabuluculuk yürütüyor.

Suudi Arabistan’ın, olağanlaşma için İsrail’den Filistin sıkıntısına ait somut adım atmasını istediği belirtilirken, ABD’den de “güvenlik teminatı” ve “sivil maksatlı nükleer güç” talep ettiği paylaşılıyor.

İsrail’de çok sağcı isimlerin kritik misyonlara geldiği, ülke tarihinin “en sağ kabinesi” diye tanımlanan hükümetin başındaki Netanyahu’nun ise Filistinlilere ait taviz vermekte zorlanacağı bedellendiriliyor.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER