Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Trabzon Et ve Süt Kurumu Kombinası, 97 Ton Et ve 7.5 Ton Süt Ürününü Tüketicilerle Buluşturdu

Trabzon’da hizmete giren Et ve Süt Kurumu Trabzon Et Kombinası, bugüne kadar yaklaşık 97 ton karkas eti ve 7 bin 500 kg süt eserini tüketiciyle buluşturdu. Kombina, günlük 40 büyükbaş hayvan ve 70 küçükbaş hayvan kısmı yapabiliyor. Et ve Süt Kurumu, Trabzon hinterlandındaki vilayetlere et ve süt eserleri satışını ihale ve cari satış metodu ile gerçekleştiriyor. Kombina, bölge hayvancılığına katkı sağlamak hedefiyle hizmet veriyor ve kasaplar aracılığıyla tüketicilere uygun fiyatla et ve süt eserlerini ulaştırıyor.

Trabzon Et ve Süt Kurumu Kombinası, 97 Ton Et ve 7.5 Ton Süt Ürününü Tüketicilerle Buluşturdu
09 Ağustos 2023 - 6:45

Trabzon’da bu yılın Nisan ayında hizmete giren Et ve Süt Kurumu Trabzon Et Kombinası bugüne kadar yaklaşık 97 ton karkas eti ve 7 bin 500 kg süt eserini tüketiciyle buluşturdu.

Eski Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından 25 Nisan 2023 tarihinde Trabzon’un Akçaabat ilçesinde açılışı yapılan 45 milyon liralık yatırım projesi olan Et ve Süt Kurumu Trabzon Et Kombinası, günlük 40 büyükbaş hayvan ve 70 küçükbaş hayvan bölümü yapılabiliyor.

Trabzon Vilayet Tarım ve Orman Müdürü İsa Kaplan ve Vilayet Müdür Yardımcısı Süleyman Boz Trabzon Et Kombinasını ziyaret ederek kombinada Trabzon’un gereksinimi için kesitlerin yapılacağını söyledi.

Karadeniz Bölgesinde birinci et kombinasını Trabzon’da hizmete açan Et ve Süt Kurumu, bölgeye tam kapasite hizmet veriyor.

Et fiyatlarını regüle etmek hedefi ile çalışmalarını sürdüren Et ve Süt Kurumu, Trabzon hinterlandındaki (Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Giresun, Ordu) vilayetlerindeki kasaplara, toplu tüketim yerlerine, şarküteri eserleri üreten fabrikalara et ve süt eserleri satışını ihale ve cari satış metodu ile sağlıyor.

Trabzon Kombinası açıldığı günden itibaren hayvan kesitlerine devam ediyor. Günlük 40 büyükbaş hayvan ve 70 küçükbaş hayvan kesim kapasiteli, 18 bin 770 metrekare alana sahip Et ve Süt Kurumu Trabzon Kombinası, başta Trabzon olmak üzere bölge hayvancılığına katkı sağlaması maksadıyla hizmet veriyor.

Kasaplar aracılığı ile tüketicilere uygun fiyatla et ve süt eserlerini ulaştırdıklarını kaydeden Trabzon Kombina Müdürü Dr. Serkan Kumaş, “Geçtiğimiz aylarda hizmete açılan ve işletme onayının akabinde çalışmalara başlayan Kombinamız, bugüne kadar yaklaşık 97 ton karkas eti ve 7 bin 500 kg süt eserini tüketiciyle buluşturmuştur. Kombina soğuk hava depolarının kapasitesi 430 ton olup depolarımız yaklaşık olarak yüzde 80 oranında doluluk oranına sahiptir ve kasaplar aracılığı ile tüketicilerimize uygun fiyatla, kaliteli et ve süt eserlerini aralıksız ulaştırmayı amaçlıyoruz. Bunun yanında ihale adabı ve cari satış ile Kombinamız kesim temsilcilerine et ve et eserini buluşturmaktadır. Bu kapsamda Trabzon Kombinası, 65 çalışanı ile bölgenin mevcut kasaplık gücünü, et üretim ve tüketim gereksinimini karşılayarak bölgeye hizmet etmeye devam edecektir “diye konuştu. – TRABZON

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER