Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

YAŞ bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor! Genelkurmay koltuğuna oturacak isim belirlenecek

Yüksek Askeri Şura, bugün toplanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıya yen, Kabine üyeleri birinci defa katılacak. Öte yandan Yaşar Güler’in Ulusal Savunma Bakanı olmasının akabinde boşalan Genelkurmay Başkanlığına getirilecek isim belirlenecek.

YAŞ bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor! Genelkurmay koltuğuna oturacak isim belirlenecek
03 Ağustos 2023 - 6:00

Yüksek Askeri Şura, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanıyor. Toplantının öncelikli gündem hususu, yeni Genelkurmay Lideri’nin belirlenmesi ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki terfi ve atama evrakları olacak. Seçimin akabinde Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Genelkurmay Lideri olarak görevlendirilirken; kritik koltuk için 3 isim dillendiriliyor.

YENİ KABİNE ÜYELERİ BİRİNCİ KERE KATILACAK

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki YAŞ toplantısına Şura üyeleri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ulusal Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Lideri olarak görevlendirilen Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Atilla Gülan katılacak. YAŞ üyeleri, toplantı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Anıtkabir’i ziyaret edecek.

GENELKURMAK LİDERİ SEÇİLECEK

YAŞ’ta gündeme gelmesi beklenen en kıymetli başlıklardan biri Yaşar Güler’in Ulusal Savunma Bakanı olmasının akabinde boşalan Genelkurmay Başkanlığı’na getirilecek isim. Güler’in Bakan olmasıyla Kara Kuvvetleri Kumandanı Musa Avsever, Genelkurmay Lideri olarak da görevlendirilmişti. Toplantıda, bu vazifesi asli olarak yapacak isim belirlenecek. Yüksek Askeri Şura’da, yeni kuvvet kumandanlarına yahut mevcut kumandanların vazife müddetlerinin uzatılıp uzatılmayacağına da karar verilecek.

ERDOĞAN ONAYLAYACAK

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin toplantıya birinci sefer katılacak. Daha evvel Genelkurmay Lideri sıfatıyla YAŞ üyesi olan Yaşar Güler de masaya bu sefer Ulusal Savunma Bakanı olarak oturacak. YAŞ’ta alınacak kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayının akabinde uygulamaya konulacak.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER