Futbol Haberler – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Yüzlerce kişiye mezar olan Rönesans Rezidans’ın son bloğu da yıkıldı

Hatay’daki Rönesans Rezidans’ın hasarlı olan B bloğu, takımlar tarafından başarılı bir biçimde yıkıldı. Rezidansın ayakta kalan bloğunun da yıkılmasıyla bölge tarlayı andırdı. Yıkımın başarılı bir biçimde gerçekleştiğini lisana getiren Hüseyin Kâfi, B bloğun beton kalitesinin daha âlâ olduğunu, A blokun ise kalıp çakma kusurundan ötürü yıkıldığını belirtti.

Yüzlerce kişiye mezar olan Rönesans Rezidans’ın son bloğu da yıkıldı
09 Ağustos 2023 - 1:15

Yüzlerce bireye mezar olan Rönesans Rezidans’ın son bloğu da yıkıldı

HATAY – Asrın felaketinde yüzlerce şahsa mezar olan Hatay’daki Rönesans Rezidans’ın hasarlı olan B bloğu, takımlar tarafından başarılı bir halde yıkıldı.

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda 11 vilayet içinde en büyük yıkım Hatay’da meydana geldi. Antakya ilçesi Ekinci Mahallesi’nde 2013 yılında tamamlandıktan sonra daireleri, ‘Cennetten bir köşe’ sloganıyla satılan Rönesans Rezidans’ın A bloğu zelzelede yıkıldı. Yan tarafına yıkılan rezidansın enkazı altında yüzlerce kişi hayatını kaybetti, birçok kişinin ise izine rastlanmadı. Rezidansın ayakta kalan ve ağır hasar alan B bloğuysa grupların başarılı çalışmasıyla yıkıldı. Rezidansın ayakta kalan bloğunun da yıkılmasıyla bölge tarlayı andırdı.

“B bloğun beton kalitesi daha güzel, A blok ise kalıp çakma yanılgısından ötürü yıkılmış”

Yıkımın başarılı bir biçimde gerçekleştiğini lisana getiren Hüseyin Kâfi, “Burası Hatay Antakya Ekinci Mahallesi’nde bulunan Rönesans Rezidans. Burada bine yakın kişi hayatını kaybetti. Bizim operatörümüz kalan bloğun yıkımını yaptı. Evvel makasla kolonları kesti daha sonra ekskavatör ile sallayıp binayı düşürdü. Başarılı bir yıkım oldu. Bu yıktığımız bloğun hasar almasının sebebi öbür bloğun üzerine devrilmesi. Biz de kalan bloğu başarılı bir formda yıktık. B bloğun beton kalitesi daha güzel. A blok ise kalıp çakma yanılgısından ötürü yıkılmış. Statik bir kusur doğrusu, bunu gözlemledik” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2022 - FUTBOL HABERLER